teidän mielestä pitäisi kutsua naista, jolla on useamman miehen kanssa lapsia..esim.neljä lasta neljälle eri miehelle??Kertokaahan miksi sellasta naista kutsutaan Kuusamossa näin nykyaikana...?
Millä
nimellä
102160
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
löytänyt sitä oikeaa tai sitten vika löytyy peiliin katsomalla.
Kutsuttakoon vaikka neljän lapsen äidiksi tai sitten ihan ristimänimellä. Miksi ihmeessä pitäisi keksiä nimityksiä lapsiluvun tai isien mukaan??
ollut nimi entisaikaan...nyt haetaan nykyajan nimitystä!!!
miestä jolla on häntä heilunut vähän sillä sun täällä ja lapset eivät isäänsä ole nähneet edes vilaukselta.onko se "ruokkoisä"
naisten perään..kuka keksii parhaimman nimityksen..pannaanko että kolme lasta ja kolme eri isää on lähtökohtana..kahden lapsen äitit(2:lle eri miehelle)on vielä nykyaikanaki hyväksyttäviä...!!!
kuusamolaisessa poronpaskassa uppopaistettu jakorasia.
yhen sellaisen sähkäri osoitteen,kellä kiinnostaa alkaa kirjottamaan jakorasian kanssa..!!!!!
etkö saanut häneltä? Pöljä, nykyaika on jo vähän suvaitsevaisempi ja avarakatseisempi! Ainakin Kuusamon ulkopuolella! Häntä kutsutaan äidiksi.
kuka sellasta kutsuu äidiksi...missä ne isit sitte on???vai tarkoitiko, että sitä kutsutaan kuusamossa PÖLJÄKSI...aika sopiva nimitys!!!!
tarvitse olla seuraamassa noin alatyylistä nimittelyä...