Raitis torstaipäivä ohjelmassa tänään.
Torstai 4.1.2007
17
747
Vastaukset
juomat,kahvi,maito,ja vesi,riittävät ku liottelen särpimet lärvistä sisään tänään.
Kyllä oli mukava herätä raittiiseen torstai aamuun, raitis torstai ja huomenta kaikille aamuvirkuille!
- åpoi
vaan tasapuolisesti
torstain oon selevänä - ma-sa
Pystyssä ja raittiina, vain vasen käsvarsi vähän kipeä ja musta.Alkoi nimittäin taitoluistelulla mun päivä.Oikein kukkopiruetti.Heräsin ainakin kerta iskusta.
- Hamara
Vai pystyssä ja raittiina, hommahan on silloin hanskassa, meikä joutuu taas harjoitella, tuota raittiutta vaihteeksi.
Muuten ma-sa, kiitos! Ja tiedät kyllä mistä. Oikein hyvää uuttavuotta! - ma-sa
Hamara kirjoitti:
Vai pystyssä ja raittiina, hommahan on silloin hanskassa, meikä joutuu taas harjoitella, tuota raittiutta vaihteeksi.
Muuten ma-sa, kiitos! Ja tiedät kyllä mistä. Oikein hyvää uuttavuotta!kiitos ja samoin hyvää alkanutta.On se tuo pystyssä pysyminenkin taitolaji.Telemark alastulo, puoli alasti ja aamutossut jalassa.Kyllä se nyt jo naurattaa mutta hengenlähtö oli lähellä.Eipä sitäkään tullut ajateltua ko viinaa veti kitusiin.Tässä en istuisi nyt jos sarvijaakko olisi saanut päättää minun kohtalostani.
- raitistelijasuo..
Raittiina tänään minäkin.
- Cettuz!
Raittiina, eletään.
tänään.
- dippaeidaba
vaikka vettä sataa.
- Hamara
Päivä alkoi kostiasti, mutta kyllä se tästä kuivuu, kun pääsin uimahallistakin jo pois. Viinaa en kaada tänään syövereihini.
- aahoohoo
eilen hilattuu itteni lääkärille kun nenää niistäessä meinas mennä vintti pimeeks heti aamulla.
Kaheksalla pillerillä ja hirveenmakusella yskänlääkkeellä pitäs tokentuu työelämään - sano että keuhkotulehdus. Ei tarvinnu erikseen mainita lepäämisestä kun nyt oikeesti oma kroppa on tykästyny sänkyyn ja vällyyn. Oon ottanu jo kahet päikkärit tänään ja on vieläki vetämätön olo.
Päässä vilistää vaikka millasta tekemistä mutta ei vaan jaksa käydä käsiks.
On kuitenki "syyllinen" olo vaikka oikeesti oon kipee. - raittina
olen.vaikka viinanhimo iskikin tuossa juuri, niin tulin tähän selventämään itselleni että tään olen raittiina.on se kumma kun siellä se vaanii ja uskottelee ettei tässä mitään.yksi pieni vain.enpä ois ikinä koskenutkaan pulloon.No, näillä mennään ja toivottavati pitkälle.
- ambivalenttineN
...jotenkin sitä vaan uskottelee ittelleen että kyllähän mä nyt voin vähän juoda, mut ei se vaan mee niin. Mullakin teki tänään sairaasti mieli siideriä ja viinaa. Ajattelin, että jos joisin 3dl kossua enkä söis mitään, niin kalorimäärä ei ylittys ja kun viinassa ei ole edes hiilihydraatteja, niin vähänkö kuulosti houkuttelevalta? Tajusin kuitenkin sen, että tuskin mun juomiset jäis johonki 3dl viinaa, eikä se ois muutenkaan hirveen hyvä juttu, mikäli aion huomenna spinning tunnilla treenata ilman keskeytyksiä ja pahoinvointia. Pitihän mun jo oikeesti tänään mennä spinningiin, mut en jaksanut.
Mut raittiina oon kumminkin ollu ja kait siitä pitäs olla kiitollinen, vaikka muuten tämä päivä on mennyt ihan harakoille, kun en oo saanu mitään aikaseks. - ei ole mitään muuta
ambivalenttineN kirjoitti:
...jotenkin sitä vaan uskottelee ittelleen että kyllähän mä nyt voin vähän juoda, mut ei se vaan mee niin. Mullakin teki tänään sairaasti mieli siideriä ja viinaa. Ajattelin, että jos joisin 3dl kossua enkä söis mitään, niin kalorimäärä ei ylittys ja kun viinassa ei ole edes hiilihydraatteja, niin vähänkö kuulosti houkuttelevalta? Tajusin kuitenkin sen, että tuskin mun juomiset jäis johonki 3dl viinaa, eikä se ois muutenkaan hirveen hyvä juttu, mikäli aion huomenna spinning tunnilla treenata ilman keskeytyksiä ja pahoinvointia. Pitihän mun jo oikeesti tänään mennä spinningiin, mut en jaksanut.
Mut raittiina oon kumminkin ollu ja kait siitä pitäs olla kiitollinen, vaikka muuten tämä päivä on mennyt ihan harakoille, kun en oo saanu mitään aikaseks.kuin pelkkiä kaloreita tai jouleja. Lihottavat varmasti.
Kiva, että sulla on raitis päivä, kyllä se on kiitoksen arvoinen asia. - hoikkis
ei ole mitään muuta kirjoitti:
kuin pelkkiä kaloreita tai jouleja. Lihottavat varmasti.
Kiva, että sulla on raitis päivä, kyllä se on kiitoksen arvoinen asia.Dokatessa kyllä toiset pysyy hoikkana. Oikein hyvässä seilissä kun unohtaa kokonaan syömisen.
Mutta eihän se pidemmän päälle mitään terveellistä ole.
Kiva, että ampipampi on tänään juomatta. Niin määkin.
- tipatpois
Ja vielä ihan helposti onnistuu. Huomenna koetinkivenä perjantai ja vapaan alkaminen. Huh, huh...toivottavasti onnistuu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista
Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden1244302Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja393268Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut
Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan12433KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2081475Mies pelkää mahdollista raskautta
Millaisia ajatuksia seuraava herättää teissä? Olemme tunteneet miehen kanssa vuosikausia, seurustelleetkin jo pitkään j2101086Kiikkustuoli
Sunnuntai aamun hiljaisuutta ja rauhaisaa oloa. Aloitan taas uuden alustan, jospa edellisessä asiat tulee pohdittu ja sa1581069- 681014
Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka21936Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v16888En elä täällä vaan oikeassa elämässä
Jos ihmissuhde kaatuu siihen, mitä täällä palstalla kuvitellaan ja väännetään, silloin ongelma ei ole minussa vaan luott127802