jos tiedätte edullisimman autokorjaamon Kajaanissa/
Kainuussa antakaa vinkkejä. siis montako euroa/ tunti?
kiitos
Kainuussa antakaa vinkkejä. siis montako euroa/ tunti?
kiitos
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
henkilö iltatöinään tekee 10-20€/tunti
ABC:n vieressä.
osaisiko joku vastata?
Ei näytä tietoa olevan. Sun pitää varmaan itse selvittää veloitukset ja kertoa ne täällä kaikelle maailmalle.
Mitä merkitystä tuntiveloituksella on ?
Ihan sama mistä pakkakunnasta kyse niin löytyy korjaamoita jotka eivät osaa hommiaan, jonkun tietyn automallin korjauttaminen voi olla 70 euron tuntiveloituksella huomattavastikin edullisempaa kuin 30 euron tuntiveloituksella.
Vaikka osaisikin niin välttämättä ei löydy tarvittavia työkaluja jotta homma sujuisi kuten pitää...
Käy tuolla konehuoltopisteessä, siellä muutkin käyvät huollattamassa autonsa.
käyppäs kysäsemässä siitä varaosamaailman päästä olevasta korjaamosta,eli abc:n vierestä.
ei käsitykseni mukaan ole kalleimmasta päästä.. eikä sitä tuntihintaa kannata hirveesti miettiä,pyydä tarjous siitä hommasta..
T: yksi asentajista..
ad korjaamot ovat kalliita ja ennen kaikkea kyseisen abc liikkeen vieressä oleva korjaamo on yhteistyössä varaosa liikkeen kanssa sillä onhan ne samoissa tiloissa joten varaosien hinnoilla vedetään sitten se voitto kotia päin kyseisessä puljussa!
Eli kannattaa tilata motonetista varaosat ja laitatuttaa ne sitten paikoilleen jossain muualla kuin kyseisessä ad korjaamossa
eikös lopullinen hinta ole kiinnostavampi kuin tuntihinta???