Haussa kahdella virittimellä oleva tallentava digiboksi. Mikä lie kestävin ja varmin ostos: Handan C 6000, Topfield vai Humax, vai joku muu? Siis kaapelitalouteen tulisi. Kovasti nyt rummutetaan tarjouksena Handan C 6000-mallia alta 350 egen.
T-field, Handan vai
Humax??
41152
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Topfieldin 5100-malli (ja muutkin) osaa tallentaa kahta ohjelmaa yhtä aikaa ja lisäksi voit katsoa jotain aiempaa tallennusta tai kolmatta kanavaa. Osaako Handan? Ehkä siinä syy hintaeroon. Itse tarvitsen monestikin mahdollisuutta tallentaa kahta kanavaa yhtä aikaa. Ilman sitä joutuisin käyttämään vanhaa VHS-nauhuriakin apuna.
On syytä tiedostaa, että kolmannen kanavan katseluun sisältyy pieni rajoitus: Kahdella virittimellä saadaan samaan aikaan käyttöön kahden kanavanipun lähetykset. Siis katseltavan kolmannen kanavan on oltava samassa kanavanipussa jomman kumman tallennettavan kanavan kanssa. Tästä rajoituksesta huolimatta Toppy on ollut aivan verraton vekotin ja varmasti hintansa arvoinen. Muista merkeistä ei ole kokemusta.
Humaxilla onnistuu myös tuo.
voin suositella EHDOTTOMASTI Topfieldia!.