C5 vaihtoon, Tourer tilalle ?

Mitä mieltä Tourerin omistajat olette ?
Oliko hyvä hankinta ? Olen katsellut 2,0 litraista sporttiversiota.
41201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

oli.

Äänestä

uutta autoa hankittaessa useita tämän kokoluokan farkkuja ja lähinnä hyvien aikaisempien kokemusten (Accord), tunnustetun laadun (= huoletonta ajoa), hyvän ulkonäön jne. pohjalta päädyttiin uuteen sport toureriin. Takana puolivuotta käyttöä ja todella tyytyväisiä ollaan.

Kovastihan nuo esittämäsi vaihtoehdot (siis C5 ja Accord) ovat erityyppisiä autoja, mutta tilavia ovat molemmat.

Äänestä

putoavat murto-osaan. Hondan ja sitikan luotettavuus on aivan eri planeetalta.

Vanhemmillani oli C5 (onneksi liisattu) ja jo ennen 60 tuhatta oli tehtynä esim. kallis vaihteistoremontti. Sähköt oli myös ongelma, kun varoitusvalot vilkkui miten sattuu.

Nyt löytyy kaksi CRV:tä ja yksi Stream. Ei mitään korjattavaa, pelkät huollot.

Äänestä
  • sulla olla autoa ei 60000 vaihteistoremontti itselle maksa mitään vaan takuu korjaa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


C5 pois kirjoitti:

Mitä mieltä Tourerin omistajat olette ?
Oliko hyvä hankinta ? Olen katsellut 2,0 litraista sporttiversiota.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu