vauvahaaveita

20 vuotias nainen, 21 vuotias mies. Vauvahaaveita molemmilla. miehellä ehkä vielä enemmän. Mielipiteenne asian järkevyydestä???
3343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Nyt täytyy myöntää etten mä ainakaan ymmärrä mitä ajat kysymyksellä takaa? Mitä järkevyydestä?

Äänestä

miettiä onko suhteenne valmis siihen? Jos olette olleet pitkään yhdessä ja tunnette toisenne hyvin, niin mikäs siinä. Siltä musta tuntuu, mutta eihän sitä kukaan ulkopuolinen voi sanoa mikä on oikein. Ei kannata kyllä humaltua esim. alussa olevan rakkauden huumassa lapsen tekoon. Mielestäni suhde on siihen valmis sitten kun on oltu jo pitempään yhdessä ja tiedetään että suhde kestää kaiken.

Äänestä

Antakaa palaa jos siltä tuntuu!

Jos järkevyyttä ajatellaan ni koko lapsen teko on täysin järjetöntä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

20 vuotias nainen, 21 vuotias mies. Vauvahaaveita molemmilla. miehellä ehkä vielä enemmän. Mielipiteenne asian järkevyydestä???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu