netikka

tuota kuinka hyvi porukal o toiminu toi netikan 8/1 yhteys itse ajattelin tilata sellaisen 2/1 tilalle mutta pitäisi tietää jotta toimiiko se hyvin vai pätkiikö paljo?? kiitos asiallisista vastauksista
2301
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kait se hyvin toimii, miksipä ei. Netikalla nuo yhteydet toimii kiitettävästi vaikka VLP muuten kökkö firma onkin. Ainakin S:joen seudulla muiden operaattorien yhteyksis on enemmän häiriöitä kun Netikan mitä tuttavapiiristä on kokemuksia. Aika harvalla noin nopeita vielä on, taidat olla ekojen joukossa.

Äänestä
  • Riippuu aika paljon linjan pituudesta/laadusta toi toimivuus. Tuskin toimii max.nopeudella. He näkevät Netikalla kyllä linjan pituuden joten kannattaa kysyä. Yli 2km linjoihin ei suositella 8megan yhteyksiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tietämätön!! kirjoitti:

tuota kuinka hyvi porukal o toiminu toi netikan 8/1 yhteys itse ajattelin tilata sellaisen 2/1 tilalle mutta pitäisi tietää jotta toimiiko se hyvin vai pätkiikö paljo?? kiitos asiallisista vastauksista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu