Suomi pioneeri

onkohan näin?
eli siis täällä testataan kansalaisilla kaikenmaailman härvelit mitä markkinoille tulee?
meillä esim. 3v. vanha didiboksi jumittelee,ylen tekstit ei näy,ja kaiken huipuksi myös KAUKOSÄÄDIN JUMITTAA(eli patterit minuutiks pois ja uudestaan takas).
4463
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Suomi ei ole sen enempää pioneeri kuin muutkaan euroopan valtiot.
Olet hankkinut jonkun surkean laitteen ja itket nyt sitä. Kaukosäätimen olet pudottanut riittävän monta kertaa ja nyt sekin on jollain tavalla mielestäsi digitaalitekniikan syytä. Heheh aina vaan huvittavimmiksi nämä jutut kyllä menee.

Äänestä
  • moni digiboxin ostaja tiedä minkä laitteen valitsee, että se varmasti toimisi täysin.

    Äänestä

  • menin ostamaan digiboxin 18.12 2006. eli viime vuonna, merkki kaon(kcf-n620h2co) ongelmia edelleen. oliskohan vika lähetyksissä eikä vastaanottimissa. no halpahan minunkin laite oli, mutta (tekniikan mailman) testivoittaja kumminkin (olisko ollu 22/06). varsinkin ylen kanavilla ongelmia, mtv paketin puolella harvoin.

    Äänestä

  • tyhymä kirjoitti:

    menin ostamaan digiboxin 18.12 2006. eli viime vuonna, merkki kaon(kcf-n620h2co) ongelmia edelleen. oliskohan vika lähetyksissä eikä vastaanottimissa. no halpahan minunkin laite oli, mutta (tekniikan mailman) testivoittaja kumminkin (olisko ollu 22/06). varsinkin ylen kanavilla ongelmia, mtv paketin puolella harvoin.

    niin, tää kaon on nyt kolmas boksi. eka oli nokian peruspksi, joka oli helppokäyttöinen, suht nopea. toinen humaxin tallentava, ei mitään hyvää(tallennus). nyt siis kolmas toi kaon, hyvää se et voi tallentaa ja katsoa toista kanavaa (eri pakettia) yhtä aikaa.
    eli nokia oli käytössä paras, kun ei tarvi muuta.
    teksti tv nokias hyvä, humax välttävä, kaon surkea.
    mielelläni kuulisin joltakin muilta, totuudenmukaisia kommentteja.
    ps. mtv paketissa lisääntyi ongelmat, kun tuli nää max leffa fakta ja junior.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


digikokeiluissa kirjoitti:

onkohan näin?
eli siis täällä testataan kansalaisilla kaikenmaailman härvelit mitä markkinoille tulee?
meillä esim. 3v. vanha didiboksi jumittelee,ylen tekstit ei näy,ja kaiken huipuksi myös KAUKOSÄÄDIN JUMITTAA(eli patterit minuutiks pois ja uudestaan takas).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu