5.1-07 Perjantai

Ja raitis sellainen.
151001
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

vietän raittiin perjantain.

Äänestä

Raitis perjantai tänään.

Äänestä

Se on loppiaisaatto jo.Sen kunniaksi vietän alkoholista raittiin päivän.Polokasen reissun paljalle het' aamutuimaan.Ha en bra dag!

Äänestä

perjantai 2007 ja ulkona 3 astetta lämmintä,
ei haittaa, kuluu vähempi uunipuita

Äänestä

raitis päivä.karaokea laulamaan kuppilaan menossa ja varmaan eka puoltuntia on vaikeeta, mut sit helpottaaki jo.otan kyl lääkkeen kuitenki.sen verran alussa tässä muutoksessa olen.

Äänestä
  • Hienoa, että pystyt meneen baariin ja oleen siellä selvinpäin ja jaksat kaiken lisäksi kuunnella enemmän ja vähemmän humalaisten karaoke-örvellystä, mitä myös lauluksi kutsutaan. :) Oikein mukavaa iltaa sinulle! :)

    Äänestä

  • ambivalenttineN kirjoitti:

    Hienoa, että pystyt meneen baariin ja oleen siellä selvinpäin ja jaksat kaiken lisäksi kuunnella enemmän ja vähemmän humalaisten karaoke-örvellystä, mitä myös lauluksi kutsutaan. :) Oikein mukavaa iltaa sinulle! :)

    juu, tuli oltua karaååkkes ja kokislinja säilyi hienosti.juu muutama örveltäjä oli laulamas, mutta meillä on onneks sellanen laulajaporukka etei tarvii kuunnella montaa örvellystä.suurin osa ollaan selvinpäinkin jopa.Minähän se aina kännissä siellä olin.En enää.mut tekemistä todellakin riittää vielä, kun alussahan tässä vielä ollaan.mut kiitos kommentista!

    Äänestä

raitis perjantai minullakin.

Äänestä

Ollaan jo perjantaissa ja aion viettää tämän päivän raittiina.

Äänestä

Vielä Kuivilla vesillä mutta mieli halajaisi alkon tuotteiden perään.Nyt täytyisi tuo himo saada suunnattua vaikka johonkin muuhun.

Äänestä

elo jatkuu.Alkontuotteita ei mieli tee.Mun tämän iltainen juoma on porkkana-omenamehu.
On hyvä maku eikä varmasti tule krapulaa:)t pörri

Äänestä
  • Raittiina.

    Äänestä

Tiukkaa tekee. Muut juo tänään ja menevät baariin jne, mutta sinnittelen selvinpäin.

Äänestä

pitkästä aikaa. Hyväst on sujunnu viinasten suhteen koko tää vuos ja oiskohan ollu perin neljä päivää eellistä!

Mut kessuin suhteen ei mee yhtä hyvin; paar päivää suju, mut sit petti kantti ja iltasin oon käynny parilla sauhuilla. Mutta siis vain illalla!

Ei niistä Zybaneista mitään apuu mulle oo ollu; omin voimin oon koittannu kamppailla. Ehkä oli liikaa kerralla pyrkii eroon molemmista kahveesta, jota sitäkin oon iltasin kupillisen kuilinnu!

Oonki vunteerannu, oisko sepelvaltimotautisen sittennii viisaampaa heittää röyhyttely ja ottaa kerta pari viikossa joku neuvoa-antava? Nyt on ollu niin neuvoton olo, etten oo osannu tännekkää mitään raapustaa.

Nyt moni sanoo, et ei se lopulta niihin muutamiin jää! Mut sama juttuha se on tupakin kaa, joka luullakseni on tässä tilassa vaarallisempi myrkky! Sitähän voi poltella päivän mittaan minkä kerkii ja seuraavana päivänä sama juttu jne. Mut viinaksii ei voi (puhun ittestäni) määräänsä enempää ottaa, ettei tuu kipiäks ja sitähän mää en salli !!!

Täsäpä sitä mullen pohiskeltavaa.?

Ehtoita kuiteskii kaikille, ketkä vielä kukkumssa ootta !

Äänestä

Raitis on tämä perjantai, ja useampi tulevakin on tarkoitus vastaanottaa raittiina. Takana on monituisia vähemmän raittiita perjantaita, joskaan ei kaikki sentään ihan kännisiäkään, vähän siiderisiä vaan. Ei ole vaikeaa, vaikka kieltämättä vähän erilaista.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


old_profile_16907 kirjoitti:

Ja raitis sellainen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu