Tänä vuonna pudotusta?

06 vuosi oli todella hyvä sijoitusvuosi ja 07 ei tule olemaan samanlainen tuotot tippuvat varmasti, kevään aikana tulossa rekyyliä ja ehkä pitempikin kurssin lasku joton hyvin tuottaneet nyt pois vaikka osingot maksamattakin.
1430
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kaikki laskut tulee aina yllätyksenä, niitä ei pystytä ennustamaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jykä_ kirjoitti:

06 vuosi oli todella hyvä sijoitusvuosi ja 07 ei tule olemaan samanlainen tuotot tippuvat varmasti, kevään aikana tulossa rekyyliä ja ehkä pitempikin kurssin lasku joton hyvin tuottaneet nyt pois vaikka osingot maksamattakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu