olen tästä niin huolissani,että oikeen mahaan sattuu=( siis poikani joka on nyt 5,5kk on niin kauan kuin muistan tehnyt niin,että kun hän innostuu,suu aukee suureksi ja alkaa vauhdikas "rimpuilu",siis että jaloilla ja käsillä hytkytetään lujaa. onkohan tämä joku pakkoliike? tekeekö kenenkään muun lapset samoin? jos tekee tai tiedätte jonkun muun lapsen joka tekee,pliiis vastatkaa!Kiitos etukäteen!
poika 5,5kk
aukoo suutaan
8492
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kyllä tuo on ihan normaalia. Minun poika on 5 kk ja myös innostuessaan suu aukeaa ihan ammolleen. Välillä yrittää nauraa ääneen kun on tosi hauskaa. Käsiä heiluttelee välillä vimmatusti ja potkuttelee jaloillaan, kun on alkanut ne nyt hahmottamaan. Kuuluu varmasti jotenki liikkumisen opetteluun.
käyttäkää hyvät ihmiset järkeä
ilkeitä äitejä löytää?
miksi piti toikin viesti tohon laittaa..taitaa olla vaikea vauva,ja äiti vähän väsynyt...
tutulla tyttö teki sitä että aukoi jatkuvasti suutaan ja se olikin pakkoliike...joten käytä sinä itse vaan järkeä,jos sitä löytyy..
löytyy? Voisitko jättää tuollaiset turhanpäiväiset kommentit kirjoittamatta? Sunlaiset kirjotukset ärsyttää enemmän!
itsesi tuosta teksistä.hyvä,hyvä!!!!!!!!!!!
lapsi tekee sitä innostuksissaan vain, joten siitä jo tietää, ettei se ole pakkoliike. Todellakin, hyvät äidit käyttäkää maalaisjärkeä. On kyllä totta, että äidiksi tulon myötä naisten älykkyys laskee.
tota samaa, mutta ihan on terve poika! Mutta tietenkin voit jutella neuvolassa asiasta jos vielä vaivaa.