Ongelmia videokanavan löytämisessä

kahva_

En tiedä, mitä pitäisi tehdä.
Minulla on Sonyn TV ja JVS:n video, jotka hankin 1999 ja silloin aikaanan kun asensin kaiken niin videokanava löytyi helposti ja sitä kautta nauhoittaminenkin onnistui, mutta jouduin vähän aikaa sitten ottamaaan piuhat pois ja nyt sitten kun pitäisi asentaa kaikki uudestaan niin videokanavaa ei löydy kerta kaikkiaan mistään!
Kaikki menun numerovalinnat on selattu läpi, mutta videokasetin ohjelma ei vain ilmesty TV:n ruutuun...Kaikkien piuhojen pitäisi kyllä olla oikeissaa paikoissa, olen lähes varma siitä, mutta jotain tuntuu puuttuvan, kun video kyllä käynnistyy ja kasetin ohjelmaa lähtee kyllä liikkelle, mutta videokanavaa ei löydy!

Mitä pitäisi tehdä?
Mistä voisi löytyä ratkaisu?

2

512

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pete197777

      Onko johdot oikein kytketty? Tee niin, että laita joku kasetti pyörimään videoihin. Sen jälkeen haet televisioon videokanavan uudestaan. Toinen helpompi tapa on laittaa scartjohto television ja videon väliin...

      • Tarkasta

        Sgart-liitin on useassa videossa vaakatasossa.Kaapeli joka on kytketty liittimeen painaa kontaktipiikit irti sieltä"tyttöpuolen" liittimestä,videosta.Neuvoisin poistamaan "vedot pois" kaapelista esim. maalarinteippi tuennalla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      324
      12036
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      156
      11137
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      273
      6498
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      240
      5278
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      181
      3757
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      174
      3578
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      55
      2603
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      329
      2010
    9. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      114
      1981
    10. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      12
      1864
    Aihe