Vinon sisäkaton panelointi

Pitäisi paneloida vino sisäkatto (3 huonetta) ja yksi kattolyhty (aulan katto). Helmiponttipaneeli on valittu materiaaliksi. Nyt mietityttää asennussuunta kun valo tulee aulaan eri suunnasta kuin muihin huoneisiin. Onko vinkkejä tai jopa kuvia tälläisesta paneloinnista mahdollista saada.
14190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

valon suuntaisesti...
ja aloitimme urospontilla sieltä suunnasta mistä myös tulee valoa..
eli naaraspontin mahdolliset raot jää varjon puolelle.
Parketin asensimme samaan suuntaan kuin katon koko talossa, eli valon suuntaisesti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jutta80 kirjoitti:

Pitäisi paneloida vino sisäkatto (3 huonetta) ja yksi kattolyhty (aulan katto). Helmiponttipaneeli on valittu materiaaliksi. Nyt mietityttää asennussuunta kun valo tulee aulaan eri suunnasta kuin muihin huoneisiin. Onko vinkkejä tai jopa kuvia tälläisesta paneloinnista mahdollista saada.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu