Excel-herja fonteista

Teen yhtä havaintomatriisia ja siihen kaavioita. Tiedosto on tällä hetkellä noin 900 kt. Nyt alkoi tulemaan sellaista herjaa, että "Tässä työkirjassa ei voi enää käyttää uusia fontteja".
En pysty jatkamaan, kun tuo herja tulee koko ajan.
Minä en ymmärrä, ymmärtääkö joku muu ?
En ole käyttänyt kuin kahta fonttilajia ja näiden eri kokoja.
4483
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tiedostossasi on ilmeisesti runsaasti kuvaajia.

Ongelmasi saattaa ratketa, jos otat ruksin pois kohdasta, jossa määritetään, käytetäänkö kuvassa fonttien automaattista skaalausta. Tämä tapahtuu painamalla kuvan päällä hiiren oikeata painiketta ja valitsemalla kohta Muotoile kaavion alue… ja välilehti Fontti .

Äänestä
  • Olen muutaman kerran pyytänyt apua tältä palstalta aika erikoisiin ongelmiin. Aina olen saanut toimivan vastauksen. Kuka sitten minulle vastasitkin, suuri kiitos ja erittäin hyvää alkanutta vuotta ! Nyt voin jatkaa työtäni.
    Mirja

    Äänestä

  • Kiitos ! kirjoitti:

    Olen muutaman kerran pyytänyt apua tältä palstalta aika erikoisiin ongelmiin. Aina olen saanut toimivan vastauksen. Kuka sitten minulle vastasitkin, suuri kiitos ja erittäin hyvää alkanutta vuotta ! Nyt voin jatkaa työtäni.
    Mirja

    ...sillä minäkin olen monia kertoja huomannut että täältä löytyy aina apu olipa ongelma millainen tahansa. Siksi minäkin tulen ongelmineni aina tälle palstalle ja olen saanut aina avunkin.

    Kiitos lähtee minultakin kaikille hyville neuvojille !

    Äänestä

  • Moikka!

    Minäkin yritin tuolla ohjeella postaa kyseisen ruksin (siis saman ongelman vuoksi), mutta kun poisto ei onnistu eli tulee taas tuota samaa herjaa...

    Siis saan ruksin pois, mutta klikatessani ok, tulee tuo herja eikä ruksi poistu minnekään.

    Eli mitenkähän nyt???

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


höh kirjoitti:

Teen yhtä havaintomatriisia ja siihen kaavioita. Tiedosto on tällä hetkellä noin 900 kt. Nyt alkoi tulemaan sellaista herjaa, että "Tässä työkirjassa ei voi enää käyttää uusia fontteja".
En pysty jatkamaan, kun tuo herja tulee koko ajan.
Minä en ymmärrä, ymmärtääkö joku muu ?
En ole käyttänyt kuin kahta fonttilajia ja näiden eri kokoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu