Samalla kun tuon sirbb:n häirikkökirjoitukset ovat vähentyneet niin myös Harrin, Erkki Lihaksen, M/S Sinitaren vastaavat jutut ovat vähentyneet. Niin on myös tuo Bavariajankutus.
Ilmeinen selitys on että kaiken tämän takana on yksi ja sama peelo.
m.o.t.
Ilmeinen selitys on että kaiken tämän takana on yksi ja sama peelo.
m.o.t.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Nytkö se vasta sinulle selvisi?
Minulle on muodostunut noista/tuosta häiriköstä selkeä mielikuva. En missään tapauksessa tahdo loukata nyt vammautuneita ihmisiä, joista suurin osa on ihan elämänmyönteisiä ja mukavia ihmisiä. Osa heistä on ymmärrettävästi katkeroituneita ja saattavat kompensoida ongelmiaan tuollaisella sirbbitekniikalla. Sen heille mielellään soisin, jos se ei häiritsisi niin paljon meidän muiden harrastustoimintaamme täällä palstalla.
Sirbbi istuu todennäköisesti pyörätuolissaan päivät pitkät ja viihdyttää itseään tietokoneen ääressä. Aika-ajoin hän käy hoidoissa kotinsa ulkopuolella ja silloin meillä on täällä palstalla helpompaa.
Tämä on minulle syntynyt mielikuva tapauksesta. Toivon, ettei sen julkaiseminen loukkaa ketään. Itsellänikin on pyörätuoliveijari kaverina. Hän on kuitenkin sopeutunut ongelmaansa hyvin ja on ainakin minua tasapainoisempi heppu.
Psyyken suhteen asia kuitenkin on päivänselvä, ainakin minulle. Pipi on.
yllyttävät muita heikoin eväin varustettuja vastaamaan noihin teksteihin. Tietysti niillä tyhmillä Bavaria-"vitseillä" tai alapään ja -tyylin jutuilla, kun muuhun eivät pysty.
Toisaalta, asiaa selittää sekin sanonta, että siitä puhe mistä puute.
hyvä