Pidä aina raha-asiat kunnossa.
Otat vain muutamalla eurolla vikingiä ja lottoa,
mutta konepelejä et pelaa. Niissä häviää aina.
Kioskilta saa viikon lotot ihan edullisesti.
Joskus niihin tärähtää.
Otat vain muutamalla eurolla vikingiä ja lottoa,
mutta konepelejä et pelaa. Niissä häviää aina.
Kioskilta saa viikon lotot ihan edullisesti.
Joskus niihin tärähtää.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Lottoa 2 ruutua viikossa, pankkitilille suoraan voitot. Silloin tällöin tilille tupsahtaa voittoja,eli 4 oikein ja voitot noin vähän päälle kymmenen eur.
Sitä suurta voittoa siis odotellessa....sillä se tulee jos on tullakseen. No olen sitä jo odotellut 20 vuotta. Että ....... joo
Nainen
Joo,tuo on pieni ja halpa.Yksi rivi riittää. Halvallakin saa jännitystä.
tupsahti kahdella rivillä kunnon potti.risman kioskista.se toinen lottovoittaja
Antakaa nyt ilottoman miehen saada lohtua edes marketin nurkassa olevasta hedelmäpelistä. Jos siihen rakkineeseen liikaa lantteja uppoaa, jää viikon ostoskassi kevyemmäksi ja vähemmän siten tulee epäterveellistä ruokaa vatsan täytteeksi. Ainahan naiset korostavat, että mies syö väärin ja liikaa rasvaa, sokeria, suolaa. Jopa yhdessä artikkelissa jokin aika sitten näkyi tuomio miesten suosimasta ruisleivästä. Naiset kun enemmän syövät valkoista leipää, terveellisempi vaihtoehto, niin väitettiin. Totta, mutta nyt valitettavasti en muista missä lehdessä ja missä numerossa tämä oli.