sinkkiä?

Tuli töissä puhetta autokorien sinkityksistä. Tiedettiin Audin olevan sinkitty, mutta miten on Saabeissa? Vaikuttaako mallit ja vuodet?
3350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Saksalaisen Auto Bild -lehden mukaan ainakin NG900:n pellit olisi sinkitty. Sanoivat em. Saabista "käytetty auto -testissä", että korinsa puolesta auto on todella hyvä ostos käytettynä.

Äänestä
  • Omasta 3d -95 ng900 maalautin molemmat ovet koska, maalaajan mukaan "noissa ensimmäisissä oli hieman epäonnistunut sinkitys ovissa. Sinkki ei tarttunut hyvin ja saattaa kuplia pois. Noita on korjattu maahantuojan laskuun". Omassa oli pari pienen pientä kohtaa, mutta ajattelin hoidattaa ne pois saman tien. Ainii. Ja noissa ng900:ssa on muotoon prässätty muovihaarniska koko pohjan peitossa. Ei pitäis heti mennä puhki.

    Noissa ng9000 pitäis olla samat jutut. Ainakin tuo jonkun ruostumistestin mukaan se pärjäs aika hyvin.

    Mutta ei ole Audin voittanutta. Liikenteessä näkee 80 audeja missä on maali kulunut roiskeläpän takaa kämmenen kokoiselta alueelta mutta ruoste ei juhli. Hämmästyttävän hyvät sinkit.

    Äänestä

  • .

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


taisto kirjoitti:

Tuli töissä puhetta autokorien sinkityksistä. Tiedettiin Audin olevan sinkitty, mutta miten on Saabeissa? Vaikuttaako mallit ja vuodet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu