Aiotko äänestää

eduskuntavaaleissa?

Paljon on yrittäjiä. Uusiakin. Epäilevästi suhtaudun "naapurin isäntään ja emäntään" joka on ehdolla vaaleissa. Miten ihmeessä häntä nyt kiinnostaakin, mitä minulle kuuluu ja mitä ajattelen ja haluan. Tähän saakka hän on kulkenut ohitseni tervehtimättä.

Siis, jotenkin vain tulee sellainen keljumainen olo... ÄH!
13775
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Pakko äänestää jotain uutta ehdokasta, vanhaa jo sisällä olevaa en äänestä. Toivottavasti moni äänestäisi uutta ehdokasta eikä tuttua turvallista joka ei kuitenkaan saa mitään aikaan.
Suotavaa olisi että puolet ehdokkaista olisi uusia, saataisin kenties jotakin uutta tähän taantumukseen.

Äänestä

hyvän aloituksen panit. Etkö ajatellut yhtään mitä saat aikaiseksi. Näit kai nämä hullun kirjoitukset.

Äänestä

Tonyn sinne taas. Siinä vasta kansan miäs.
Tietää mitä me halutaan. Tai sit Atalo. Net menee ja muut ohjaa.

Äänestä
  • voi olla tosissasi...

    Äänestä

  • niisku-myy ejk kirjoitti:

    voi olla tosissasi...

    Tosissani. Tärkeällä aiheella pilailin. Sama jos olisin sanonut piirtäväni Aku Ankan tai kirkkoveneen. Tai äänestäväni kasvoja joista ei pidä. Vain sen vuoksi, että voi haukkua ja arvostella jälkikäteen. Mitä minä sanoin.

    Äänestä

kyllä,jos sopivan ehdokkaan löydän.
Tällä hetkellä yhteiskuntamme tilanne on mielestäni vain niin outo,etten tiedä sitten kuka ehdokkaista puhuu totta nyt tai sitten eduskuntaan päästyään pysyy puheidensa takana.
Ennen vaaleja on paljon hyvää ja teemme sitä ja tätä oikeaa,mutta sitten puheet ovatkin vain puheita.

Äänestä
  • mieltä sinun kanssasi ;)

    Äänestä

Vielä pari pikku tarkennusta.

1. Ulkonäkö?
2. Luonteenlaatu?
3. Pidätkö tummista komeista miehistä?

Meinasi tyysti unohtua. Puolue?

Itte olen kova kommunisti.

Äänestä

on sujunut tähän asti itseltänikin, mutta nyt alkaa tympiä. Ei todellakaan luota enää siihen, kuka puhuu totta ja, kuka vain omaan napaansa..Miksikähän noita julkkiksiakin on alkanut kiinnostaa vaalit enenevässä määrin...:(
Enpä taida äänestää nyt.

Äänestä

muuta äänestän.

Sehän kuuluu kansallisvelvollisuuksiin. Jos äänestät, saat maristakin ääneen... Mutta jos et käy äänestämässä, ei sulla ole oikeutta marista valituista henkilöistä sanallakaan.

Äänestä

mene kyselemään tuonne politiikka palstalle.

Äänestä

ja siksi kun en tiedä ketä äänestän. En ole seurannut suomen politiikkaa.

Äänestä

... ollut tuo äänestäminen. Ehdokkaan valinta kyllä vähän miten vaan...mukavan tuntuinen ja edustava :) Puolueella tai sellaisilla asioilla ei niin väliä.... Mutta toki täytyy äänioikeuttaan käyttää :))

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


niisku-myy46 kirjoitti:

eduskuntavaaleissa?

Paljon on yrittäjiä. Uusiakin. Epäilevästi suhtaudun "naapurin isäntään ja emäntään" joka on ehdolla vaaleissa. Miten ihmeessä häntä nyt kiinnostaakin, mitä minulle kuuluu ja mitä ajattelen ja haluan. Tähän saakka hän on kulkenut ohitseni tervehtimättä.

Siis, jotenkin vain tulee sellainen keljumainen olo... ÄH!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu