Tama tarina alkoi vuosi sitten. Katseet kohtasivat ja ensi flirtin jalkeen annoin numeroni ja sanoin soita, mies lahetti mailia, tavattiin joitakin kertoja, tutustuttiin, ei menty sankyyn, tosi kivoja tapaamisia syvallisten keskustelujen kera, sitten mies kertoi etta on alkanut olemaan uudelleen entisen tyttoystavansa kanssa, joka tosi asuu toisessa maassa, ja ei ole taalla esteena jos sen asian nyt noin ilmaisisi. Lopetin kuitenkin tapaamiset siihen. Meni joitakin kuukausia ettei nahty kuin sattumalta, mutta kuitenkin tormattiin toisiimme satunnaisesti, ja yhteytta olemme aina pitaneet kaikki nama kuukaudet sahkopostilla ja valilla han soittaa ja lahettaa tekstareita. Meidan valilla on aina ollut jotain tosi uskomatonta kemiaa. No, syksylla sovittiin tapaaminen ja sehan sitten johti sankyyn. Pohdin etta mita mina tassa pohdin sita tyttoystavaa joka ei ole edes taalla. Nahtiin ja nautittiin yhteisista hetkista/illoista/paivista/oista yhdessa erittain rikkaiden keskustelujen merkeissa ja rakastellen. Ajattelin etta pidan hanet ns. rakastajana, koska sinkku olen. No, aina hanen kanssaan tuntuu hyvalta, han saa minut tuntemaan itseni upeaksi, tiedan ja tunnen etta han tykkaa minusta todella paljon, sen nakee eleista, sanoista ja kaytoksesta, ja kunnioittaa minua naisena ja aitina ja ihmisena. No, marraskuussa tuntui jo etta tama ei ole enaa hallittavissa tama tunnepuoli, etta parempi viheltaa peli poikki ettei rupee sydammia sarkymaan. Sanoin miehelle etten aio enaa tavata hanta, etta on vaarana rakastuminen. Han sanoi, etta viisas paatos, koska ei myoskaan halua etta kukaan joutuu karsimaan. No, mies ei kuitenkaan ole jattanyt minua rauhaan; haluaa nahda, soittelee, lahettelee tekstiviesteja ja ehdottelee tapaamisia. Nyt uutena vuonna sanoi rakastavansa minua tekstiviestilla. Han on lahdossa kahden kuukauden matkalle kotimaahansa (hanen tyttoystavansa ei ole siella/sielta) ja nyt han haluaa nahda minua enemmankin ja ehdotti etta varaa lahtoa edellinen ilta vapaaksi etta vietetaan se yhdessa ja sanoi haluavansa tavata tassa valissakin... Tiedan etta voisin rakastua haneen, rakastan kait jo... Sanokaa mita tassa pitaisi tehda... ja mita tuo mies minusta oikein tahtoo?
Mitenkohan tassa kay...
Skorpparinainen
51123
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ihana tarina rakastumisesta ja rakkaudesta. Tuossa heräsi vain yksi kysymys, että mikähän rooli sillä tyttöystävällä on tässä pelissä. Ei nähtävästi ole vaimo eikä lapsista ollut mitään, joten mikä pidättelee tyttöystävän luona? Ota selvää, ja pidä pää kylmänä kaikesta huolimatta.
Onnea matkaan..
Niin itsekin olen monesti pohtinut etta mita kummaa se sen tyttoystavan kanssa on, kun eihan se ole edes taalla... se on jotenkin arka asia, siis ehka ennemminkin minulle, etten ole halunnut hanelta asiasta sen enempaa kysya... ehka pelkaan sita mita han vastaisi. No, jotainhan siina kuitenkin taytyy olla heidan valillaan kun sita suhdetta kuitenkin jatkaa. No, se tyttoystava tulee joskus (3 kertaa vuodessa suunnilleen) tanne viikon tai parin lomalle ja silloinkin mies sanoi etta ei ole este, etta me voimme kylla tavata sinakin aikana. Ja mies ei mene hanen luokseen lomille. Ei ole siis vaimo, eika heilla ole lapsia yhdessa. Miehella on pitkasta nuoruuden suhteestaan kotimaassaan tytar, jonka vuoksi nyt meneekin sinne pariksi kuukaudeksi. Itse ajattelin etta tuosta en itselleni miesta ottaisi koska ei ole mitenkaan uskollista sorttia... ja silti nama himskatin tunteet ovat karanneet hallinnasta. Tanaaan nahtiin ja sen jalkeen olen yrittanyt koko paivan pohtia hanen vikojaan etta jos vaikka nama tunteet haviaisivat. Ja se tunne olla hanen kainalossaan on jotain sellaista ettei sita voi sanoin selittaa, se on kuin mua varten tehty se paikka hanessa.
Tee astrologinen analyysi miehestä.
https://www.astro.fi/foorumi/ihmissuhteet ja sieltä "epäonnistuneen suhteen aspektit".
Tarkempi osoite on:
https://www.astro.fi/foorumi/index.php?topic=8650.0
Tiedät varmaan, että rapumies haluaa itselleen vaimon, joka edustaa hänen äitiään. Naissuhteet tulevat siihen lisänä mukaan eli kukapa sitä äitinsä kanssa seurustelisi?
mihin maahan on menossa pariksi kuukaudeksi ?
Ei nyt ole varmastikaan samasta ravusta kysymys jos sita meinaat. Asun itsekin ulkomailla nimittain.