uima-allas 3.kerrokseen?

Tiedän että 1.kerrokseen saa uima-altaan,mutta onko mahdollista laittaa se 3.kerrokseen? Jos on, niin miten?
3291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

En ole varma tästä, koska en ole kokeillut...

Kirjota koodilaatikkoon (ctrl alt c) "moveobjects on"
Kokeile nyt rakentaa, onnistuuko?
Koodin saa pois päältä kirjoittamalla "moveobjects off"

Ja nuo lainausmerkit ei sitten kuulu koodiin.

Äänestä
  • Olen kokeillut, mutta harmikseni huomannut, että tuon koodinkaan avulla ei uima-allasta voi rakentaa katolle. :(

    Äänestä

  • Esci93 kirjoitti:

    Olen kokeillut, mutta harmikseni huomannut, että tuon koodinkaan avulla ei uima-allasta voi rakentaa katolle. :(

    Valitettavasti en keksi mitään muuta keinoa. Joku on sellaisen kyllä rakentanut, joten sen pitäisi olla mahdollista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sailor L kirjoitti:

Tiedän että 1.kerrokseen saa uima-altaan,mutta onko mahdollista laittaa se 3.kerrokseen? Jos on, niin miten?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu