Noniin, jokainen asiaatunteva voikin tässä ja nyt kertoa, ken on Hämeenlinnan kiinteistönvälityksen saralla suurin ja kaunein, eli siis kokonaisedullisin ja vaikka nopeakin.
Tarkoituksena olisi myydä sikamisen sievä keskustakaksio hyvältä paikalta.
Koska kämppäkin on ehkä Hämiksen paras omalla sarallaan, myös välittäjän tulee olla samaa kaliiberia.
Tarkoituksena olisi myydä sikamisen sievä keskustakaksio hyvältä paikalta.
Koska kämppäkin on ehkä Hämiksen paras omalla sarallaan, myös välittäjän tulee olla samaa kaliiberia.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Kerro asunnostasi lisää, olen ostamassa.
Remontoitu (myös kylppäri ja keittiö) 41 m2 kaksio vanhan kirjaston kulmilla. Parvelasit, uudet ikkunat, autopaikka, ynnä muuta kivaa.
Lisäinfoa sähköpostilla
saa myytyä,laittaavat liian suolaset hinnat.Ahneus teettää kaikkea..
tämä Autio eläkepäivistään,Sehän oli autokoppanian kapiainen.Muuten mukava mies,mutta ei sovi kapiaiseksi,eikä kinnteistönvälittäjäksi.
olla kysymyksessä. Piti krakaa kaulassa vaikka meni uimaankin. Haalarien allakin tällä oli kraka kaulassa.Taitaa nukkuakkin mirri tai kravatti kaulanympärillä. He....he...
heppu Autio on.Asiallisesti pukeutunut ja muutenkin sujuvasanainen kiinteistöukko.
Eihän tommoisessa palveluammatissa toimiva ihminen voi pukeutua,kuin perusduunarit(Bebe-kengät,Tarjoustalon farkut ja Liiga HPK:n toppatakki logolla) partavetenä jotain halpahallin Offia.Pitää olla uskottavan/asiallisen näköinen siis siisti olemus kokonaisuutena.
En ole myynyt mitään, mutta aikaisemmin käytiin asuntokeskustelua näillä sivuilla ja sillon kehuttiin Noretaa.
Kiinteistövälittäjän on hyvä olla koppavan korskean appoahne, vekkulimaisesti vilunki, kaupparatsumaisen ketku, somasti sutki, vallattoman veikeä, puistattavan puikea, makeen muikea, hauskasti huikea ..
asuntomyyntialalle, kun kaikessa muussa ovat epäonnistuneet.Anovat esimiehiltään het jonkun johtajanimikkeen (myyntijohtaja, myyntipäällikkö ym..).On se komeeta olla myyntijohtaja, kaveritkin karehtii, voi voi..Kyllä niitä hyviä ammattinsa osaaviakin löytyy, ilman mitään titteleitä.Nämä ammattimyyjät osaavat ja tietävät, mikä on asunnon reaalihinta ja mitä siitä voi pyytää.Yks ns. "myyntipäällikkö" tuntuu kyllä hinnat vetelevän hiasta, siksiköhän ko. henk. tarjoamat mökit ovat myyntilistoilla vuosikaudet..
kiinnostuis noilla etuliitteillä varustetuista ilmoituksista yhdestäkään?
Joku niitä vaan jaksaa viljellä ja ne ei ole enään edes huvittavia,aikansa kutakin.
Huoneistokeskus on mielestäni luotettavin kiinteistövälitysfirma. En luottaisi habitoihin, vivoihin yms. Sain huoneistokeskukselta erittäin hyvää palvelua ja tulen käyttämään firmaa myös jatkossa.
Suosittelen!!
sielläkin on jotain outoa!
Käsittääkseni eivät ole ajantasalla tämänpäivän tilanteesta!Ovat aika nyhveröitä !
enpä ymmärrä mistä olet sellaisen kuvan saanut, asiantuntevin ja paras palvelu tämän kaupungin kiinteistönvälitysfirmoista, ja tämä on totta!
kyllä minä olen kiinteistömaailman kanssa aina asuntoasiat hoitanut, ja tulen hoitamaan jatkossakin. loistavaa palvelua!!
Myy ihmeessä itse niin saat vielä välityspalkkionkin pitää itse. Ei noita välittäjiä tarvitse vättämättä. Pankkisi tekee kaikki asiakirjat paljon edullisemmin. Hyvä asunto menee aina kaupaksi.
Laitat vaan nettiin vaikka oikotielle (n.50-60€) kämppäsi kuvineen niin ei mene kauan kun asuntosi on myyty. Mieti vähän mitä välittäjät vetää itselleen.
mitään ei tarvii tietää, paitsi oikean hinnan. Pankki hoitaa kaiken vekotuksetta ja rehellisesti. Näin itse olen myynyt jo kaksikin asuntoa.Suurimmat kulut ovat lehti-ilmoitukset.
NÄIN VÄLTÄT ELÄTTÄMÄSTÄ NOIT ASUNTOHUIJAREIT..
Jos itse haluaa myyda asunnon, niin mistä saa tietoa, että mitä kaikkea tarvitsee tietää ja mitä papereita pitää hommata ja mistä? Ja ylipäätään, miten koko prosessi menee?
tarvittavat tiedot ja ohjeet,mitä ko.kaupanteko vaatii.Mä ainakin olen saanut OP.sta.
Hei,
jokaiselle muodostuu varmaankin välitysliikkeestä ja välittäjästa kuva sen mukaan, miten honna on toiminut. Me olemme ainakin olleet tyytyväisiä Habitan toimintaa jo neljä asuntokauppaa onheidän kanssaan tehty. Vielä on muutama sijoitusasunto, jotka realisoidaan jossain vaiheessa ja ei tarvitse onneksi miettiä välittäjän valintaa.
Haluan kertoa, että kannattaa olla tarkkana, kun ostaa uutta asuntoa. Minulle kävi ikävästi, suuri Hämeenlinnassa oleva asunnonvältys ei toiminut asianmukaisesti. Elämäni suurimpia virheitä. Pettymys!!
Sama kysymys kun toiselle kommentoijalle: Kuka välittäjä kyseessä?
Mua kanssa kiinteistönvälittäjä yritti kusettaa, olkaa tarkkana!
Kuka oli kyseessä?