kinnulan kolmoismurha

Nimetön

Muistuuko mieliin?Mustasukkaisuutta ja lyijyä oli ilmassa.Yksi uhreista täysin ulkopuolinen oli vaan alkanut jotain avautuun ampujalle"et osu kumminkaan ihihihiii"ja juossu karkuun:)

11

9731

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • elina

      ei nyt kyll muistu mieleen..sori..

    • Gusto

      Sinnehän se baariin oli pistooleineen mennyt ja exänsä pöytäkuntaan piiput suunnannut. Tuloksena siis exä ja tämän silloinen miesystävä sekä toinen mieshenkilö kuolleina. Ei kyllä muistu mieleen että missä tilanteessa kuoli tuo ns. ulkopuolinen, olisiko yrittänyt väliin vai kuinkahan. Jotenkin muistelisin että kyseessä oli jollakin tavalla liikuntarajoitteisempikin henkilö mutta voinpa muistaa väärinkin kyllä.

      • joopa joo

        Eli kyllähän se oli joo vähän liikuntarajoitteinen ku ajo just kolarin.Joku sano että marko,mutta se on kyllä simo latvala se murhamies.En halua enempää muistella sitä traumaattista iltaa.


    • muistetaan

      erittäin hyvin! järkyttävä tapaus!

    • sielunsa pelastuu

      Vaikka on kolminkertainen murhamies on hänet Jeesus armahtanut. Marko Latvala on tullut uskoon ja se auttaa häntä kestämään pitkän vankeustuomion. Elinkautinen on pitkä aika viettää vankilassa...

      • tsiisus

        Ei tarpeeksi pitkä, mikäs elinkautinen se 15 vuotta linnaa on?


      • Paitsi jos presidentti
        tsiisus kirjoitti:

        Ei tarpeeksi pitkä, mikäs elinkautinen se 15 vuotta linnaa on?

        armahtaa tai Helsingin hovioikeus päästää ehdonalaiseen vapauteen. Mikään automaatio se ei ole, esim Valjakkala on istunut elinkautistaan jo 18 vuotta eikä ole varmastin lähiaikoina vapaaksi pääsemässä.


    • puhutaan taas..

      asioista joista ei tiedetä oikeasti yhtään mitään.. mun mielestä vois pitää kyllä sitä suuta vähän pienemmällään, kun ei kerran oikeasti tiiä mistä puhuu. Tuo voi oikeasti loukata jotain, tuollainen paskapuhe..

    • Anonyymi

      Katsokaa fin look Oy

      • Anonyymi

        Näköjään Lievestuore, nupissa ventti, keksit ja
        Fiskars


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näköjään Lievestuore, nupissa ventti, keksit ja
        Fiskars

        Erityis kiitos eräälle kuopiolaiselle...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      78
      11867
    2. Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois

      Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss
      Maailman menoa
      30
      9878
    3. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      28
      4781
    4. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      232
      3844
    5. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      33
      3113
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      14
      2810
    7. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      110
      2761
    8. Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen

      Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.
      Maailman menoa
      22
      2630
    9. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      48
      2460
    10. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      74
      2439
    Aihe