Onko kokemusta mersun vaihtokoneesta .Mitä maksaa
asennettuna ,esim tuontikone.?Mitä vaihto sisältää
.Vanha kone vielä pelittää,mutta kuinka kauan ?
Kannattaako vaihto , esim. kunnostukseen verrattuna ,kori kohtuullisessa kunnossa.
asennettuna ,esim tuontikone.?Mitä vaihto sisältää
.Vanha kone vielä pelittää,mutta kuinka kauan ?
Kannattaako vaihto , esim. kunnostukseen verrattuna ,kori kohtuullisessa kunnossa.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mitäpä tuota vaihtokonetta vielä ajattelemaan, kun mosa pelittää. Kestää vielä kansiremontilla 300 tkm!
650000 km on,ei vielä mitään oireita vioista(ei mitään tehty koneeseen),vaihdettu uudesta lähtien 10000 km välein Mobil1 5W/50,käy nätisti,ja vetelee hyvin,no hyvin ja hyvin(D200).Laitettu jäähdyttäjän alaletkun,moottorin puoleiseen alumiini jatkeeseen lämpöanturi,joka kytkee tuulettimen päälle,kun alaletkun lämpö on 55 astetta(sovitettu näin ja hyvä on).
Vaikkapa perävaunua vedettäessä ja "veksalatessa"(tulikohan oikein),lämpimälläkään ilmalla ei nosta lämpöjä,yläanturihan(jos pelaa) kyllä kytkee,kun siinä lämpö on 100astetta.Eräs pitkän iän salaisuus on myös,jos ei pääse kiehahtaan,ja myös vedettäessä vaunua tai vast. ei lämpö ole liian korkealla pitkiä aikoja.
Eikä ongelmia koneen kanssa, muistaa vain vaihtaa ketjua jakopäähän välillä. Paras mitä olen kuullut on taksi Saksassa jolla ajettu 1200 000 ilman kansiremonttia!
Jos vaihtokonetta kaipailet niin minulla olisi 220tkm. ajettu 200d kone laatikko ´93 190D. Vaihtokin onnistuu asiantuntemuksella. Auto on nähtävillä mistä kone on otettu ettei jää kilometrimäärästä epäselvyyksiä. Auto todella hyvässä kunnossa. Jos kiinnostaa ota yhteyttä
[email protected]