Kaksosnainen ja oinasmies?

tahtoisi tietää

Eli olen tykästynyt nyt oinasmieheen... Mies on 22 vuotias ja itse olen 18. Millainen suhde olisi? Sänkykamarin puoli? Kokemuksia?

4

1769

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaksosprinsessa

      Oinas-ex-mieheni oli tosi epähieno egoisti. Ajoi omia mieltymyksiään ja oli tosi epäromanttinen ja kömpelö..

      Suhde oli lyhyt ja ytimekäs, myrskyinen ja raastava.

      Nyt minulla on hienostunut minut hellyyteen hukuttava aito, kaikkensa antava intohimoinen rapu, jonka vertaista en ole koskaan tavannut.Häntä on todella helppo rakastaa ja kunnioittaa miehenä.Ikinä en vaihda toiseen!

      Muita jotka eivät sopineet olivat jousimies, kala (intohimoinen, vaan liian hauras), kauris, skorppioni (egoisti)

      Sorry, ei ollut tarkoitus yleistää, minulle vain oli näin

    • Tiiamiina

      Oinas ja kaksonen sopivat yhteen, jos kaksonen jaksaa ihailla oinasta ja kehua paljon. Olin rakastunut oinaaseen ja meillä oli tosi mahtavaa sängyssä, mutta oinas on egoisti, hän oli lähdössä kolmen viikon lomareissulle ja halusi olla siellä vapaa niin lemppasi minut tekstiviestillä. Tosin jo viikon päästä vannoi rakkauttaan ja olisi halunnut tulla takaisin, mutta tuo tekstiviestillä eron tekeminen otti minulla sen verran koville, että iskin hänen parhaan kaverinsa, joka oli ollut minusta kiinnostunut ja menin hänen kanssaan sänkyyn. Oinas mies on vielä 2 vuoden jälkeenkin soitellut ja olisi halunnut tavata, mutta kaksonen lempataan vain kerran, ikinä ei ole paluuta vaikka rakastin todella sitä miestä. Nyt minulla on kaksonen kumppanina ja meillä suhde vain paranee, kumpikin ollaan liikunnallisia ja viihdytään yhdessä, kokataan ja touhutaan kaiken laista. Oinas ei tykännyt liikkua ja lenkiltäkin melkein sain vetää jaloista kotiin, kun otti niin koville.

      • Kaksonen !!

        Noin sitä pitää!! :D

        Ihan OIKEA asenne! Jos toinen kerta kohtelee sua noin, ei se voi sua arvostaakaan.

        Toisen kaksosen kanssa todellakin juttu luistaa. Molemmat ovat oikeita pilvilinnojen rakentajia, liikkujia luonnostaan ja mukavia keskustelukumppaneita.


    • twins26

      Vastasin jo tuolla oinas-palstalla, mutta täytyy laittaa vielä uudelleen..
      Eli meillä ainakin mieheni kanssa (10v vanhempi) toimii aivan loistavasti! Välillä jääräpäiset päät lyövät yhteen, mutta se nyt on aivan normaalia.
      Minua ei ole ikinä kohdeltu näin upeasti ja mahtavasti.. romanttisesti, hellästi, rakastavasti.
      Oinas mies syttyy hitaasti, mutta sitten kun syttyy niin syttyy kunnolla!
      Harrastamme yhdessä liikuntaa ja kaikkea mahdollista maan ja taivaan välillä.. Ja seksikin toimii, en ole koskaan aiemmin kokenut näin upeita hetkiä yhdessä toisen kanssa... ;)
      Joten tsemppiä vaan!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      96
      8489
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      44
      4177
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1936
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      37
      1468
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1450
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      34
      1179
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      1150
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      877
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      852
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      817
    Aihe