Jabell oy

Erkki Epätietoinen

Onko kellään kokemuksia Jabell Oy:stä. Hinta/Laatu yms.

5

5906

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kokemusta on viime talvelta

      Ainakin meillä ollut työmies teki todella hyvää laatua, eikä moittimista ollut heidän hankkimistaan aliurakoinneistakaan sähkö- ja putkihommissa (niistä tuli meillä erikseen laskut, katso kuuluvatko urakkaan jo). Mutta hinta oli kyllä korkeanpuoleinen, saatiin kyllä tingattua vähän, kokeileppa sinäkin.

      Paperiasiat ja laskutus sujunut hyvin ja asiallisesti sekä materiaalien hankinta läpinäkyvää (alkuperäiskuitit laskujen liitteenä). Usein ehdottivat aika kalliita materiaaleja hankittavaksi, joten jos haluat edullista, niin pyri itse hankkimaan materiaalit tai pyydä edullisempi ehdotus heiltä. Hienojahan nuo kalliit materiaalit on, mutta niistä voi tulla yllättävää lisähintaa. Vähän omaa vikaakin oli kyllä, kun usein vaan otettiin, mitä tarjottiin.

      Urakan tavoiteaikataulu piti aika hyvin paikkansa, vaikka meidän urakka oli varmasti hankala arvioitava urakan keston suhteen (yläkerran rakentaminen asuinhuonekäyttöön). Urakan jälkeä voi itse asiassa käydä katsomassa, oikotien kohde nro 690784 ja sieltä kolme viimeisintä kuvaa. Jos paikanpäällä käy, niin yksi toinen urakoitsija kattoikkunan asennuksessa sotki sitten ne lattiat naarmuille.

      Siirryimme muuten itse omakotitalorakennushommiin, niin se projekti voi paisua, varo vaan. =)

      • Erkki E.

        ..asiallisesta vastauksesta. No, meillä olisi vain
        kylppäriremppa edessä ja siihen tekijä hakusessa.Itse ajattelin hyvin pitkälti materiaalit-Laatat ja kalusteet-hommata.


    • Graycat

      Kylpylä remontti sujui sunnitelmien mukaan ja jälki todella siistiä ja viimeisteltyä joten kiitokset siitä urkoitisijalle.

    • Pita12

      Meillä oli kylpyhuoneremontti vuodenvaihteessa 2015 - 2016. Jabellin työmies teki tosi hyvää jälkeä ja remontti sujui sovitusti suunnitelmien mukaan. Olin todella tyytyväinen ja voin suositella lämpimästi. Laitoin asunnon myyntiin remontin jälkeen ja se myytiin heti ensimmäisellä näytöllä.

    • Anonyymi

      Minä Olin töissä aina pyydettiin paikalle kun joken broidin aikataulu veny joka kerta ylitöitä ei korvauksia niin olen ollut jarin töissä noin kaksikymmentä vuotta. mitäs sit olen mestari menetin luottamuksen ihmiseen mutta en itseeni.ps muut juoppoja ja itkupillejä

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      29
      5500
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      170
      1999
    3. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      160
      1601
    4. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1334
    5. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      28
      1278
    6. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      56
      1176
    7. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      94
      1165
    8. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      70
      1154
    9. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      212
      1078
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      41
      940
    Aihe