Forf cd 6000 irroitus

007

Miten saan ko laitteen irti.
Mitään avainta/koukkua ei ole.
En tiennyt ,että autoradio ja handsfree laite on kytköksissä toisiinsa.
Irroitin handsfree laitetta ja vedin johdot poikki ja radio meni mykäksi ja ilmoittaa tekstin PHONE.
Ajattelin että johdon irroittamalla radion takaosasta saan sen taas toimimaan ehkä.

8

4287

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • apua

      Hei sulla täytyy olla kaksi sellaista irroitus koukkua ne menee etulevyn pienistä reijistä läpi,niitä täytyy painaa molemmille sivuille ja sit vetää ulos päin.Hansfree jutusta en tiedä mutta avuskoodin tarviit kyllä neli numeroinen.

    • 2.0 Focus

      Terve

      Itselläni oli sellaista ongelmaa hands-free laitteen kanssa, että CD:tä tai radiota kuunnellessa "phone" tuli lukemaan vaikka puhelin ei ollut kytkettykkään. Tila ei vaihdu pois millään, vaan vaati aina erikseen cd-tai radio napin painamista. Myöhemmin tämä vaiva tuli yleiseksi. Otin hands-free laitteen irti ja vika loppui siihen. Osaisitko sanoa minkä johdon otit irti kun sait phone tilan näkymään vai katkaisitko kaikki kerralla? Ajattelin että jos hands-free laite ei olisikaan rikki, vaan jospa siellä olisikin ollut ainoastaan kosketushäiriöitä tai johto poikki. Laite olisi ihan kätevä käyttää muutoin...

    • Remari

      Itse aukaisin kotikonsteilla pieniä nauloja käyttämällä. Sopivan kokoiset naulat rei'istä sisään ja käännetään sivulle ja vedetään radio pois.

      • voorrtti monteo 2004

        Naulat toimii vallan mainiosti, tai pienet kuusiokolo avaimet. Ei siis kannata maksaa fordin huoltoon 100 euroa että ne ruuvvaa muutaman ruuvin ja tökkii raudoilla.
        Eli 4 pientä koloa joka kulmassa (mankan napit kannattaa ottaa irti, lähtee ihan vetämällä pois. naulat sisää ns kulmiin, ja käännätte nauloja poispäin mankasta.
        Naulat kannattaa kuitenkin olla sen verran nafteja, että ne jää siihen avaus asentoon, muuten teillä tarvii olla 4 kättä siinä työssä.

        P.S. ostin niinsanotun pikkumankan kauluksen fordin liikkeestä siihen tilalle, mikä ei oikeen sovi siihen, jää repsottamaan aina jostainpäin. Ei hyvä.


    • merkkiliikkeeseen

      Meillä irrottivat mankan fordin merkkiliikkeessä. Kuulemma ei "irrotusrautoja" edes myynnissä vaan ainoastaan niillä

      • gdsfgdfg

        ite ostin noi raudat muistaakseni Biltemasta vai motonetistä. no kuitenkin, onhan noita myynnissä. Taitaa olla mallia "blaupunkt".


      • halvallakin pääsee
        gdsfgdfg kirjoitti:

        ite ostin noi raudat muistaakseni Biltemasta vai motonetistä. no kuitenkin, onhan noita myynnissä. Taitaa olla mallia "blaupunkt".

        biltemasta 3,90e


    • kysyjä

      linkkiä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      128
      1488
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1401
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1215
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      54
      1149
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      994
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      254
      954
    7. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      193
      934
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      73
      911
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      823
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      818
    Aihe