http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=100&conference=4500000000001337&posting=22000000022656243
Kiinteistömaailmassa ja vetivät referenssin heti vekka.
Eikö ALE-myynnit olekkaan kaikkialla suosittuja?
Kiinteistömaailmassa ja vetivät referenssin heti vekka.
Eikö ALE-myynnit olekkaan kaikkialla suosittuja?
Vastaukset 8
Vanhimmat
kohteen toiseksi.
Avoimmuutta. Tämä on sitä asuntokaupan avoimmuutta.
Ja nämä price-leaderit - Kiinteistömaailma ja Huoneistokeskus, näiden pitäisi toimia todellisten kauppahintojen julkistajina sitten keväällä......ei hyvältä näytä.
Koitappas laskea vielä kerran paljon on 590 k€ -576 k€... Vähemmällä vouhotuksella näkee enemmän!
Puottivat oikein 2,4 % pyynnistä...onkohan jo alekausi menossa? :)
Mainostaa, pitää MAINOSTAA, jotta asiakas HUOMAA!
Rohkeasti, rohkeasti vaan.
PS, saattoihan se ale-hinta tai nimellinen pyyntihintakin olla väärin. No ei sillä väliä.....ALE-t on Alkaneet...nnnn.tn !!!!
No ei kun sitten pankkiin kipikapi! Samalla voit laskea pankkitädin kanssa, kuinka pienemmällä kuukausierällä olisit maksanut lainaa pois muutamassa vuodessa.
Nyt joudut (jos olisit aikuisten oikeaste edes ostamassa) ostamaan 20-40 % kalliimmalla ja tuplakorolla. Onnea!
Odottelen niitä 70 %:n tarjouksia.
multiin, mutta ei hätää. Käärinliinoissahan ei ollutkaan taskuja.
+70 % tarjoukset meni vähäksi aikaa; nousua tuon verran on tullut noin aikavälillä 2000-2006. Miinus 70 % tarjoukset meni tuossa 15 vuotta sitten, eikä vähään aikaan seuraavaa tule. :)
Ensinnäkin noiden mummonmarkkojen käyttö saa tekstisi näyttämään idioottimaiselle. Toiseksi: on ihan luonnollista, että tuon hintaisissa asunnoissa hinta tippuu halvempia asuntoja enemmän. Tuollaisia puolen millin kämppiä kuin ei myydä ihan yhtä helposti kuin puolta halvempia.
Tekstistäsi paistaa läpi niin paha katkeruus, ettei voi kuin nauraa! Jos sinun mielestäsi asuntojen hinnoissa on todellakin aivan kamalasti ilmaa, niin miksi ihmeessä et mene tarjoamaan jostain kiinnostavasta kohteesta alhaista hintaa? Ehkä siksi, että tulisit huomaamaan, että kauppoja ei synnykään haluamallasi hinnalla, heh-heh!