Ladattavana All I Wanna Do

Erizo

Linkin takana Christinan ja Keizo Nakanishin duetto All I Wanna Do. Eli tämä biisi on levytetty jo ennen Reflectionin levyttämistä Mulan-leffaan ja sen kyllä kuulee. Christina on ihan lapsi vielä... ja lauluosuudet ovat yhtä mielenkiintoisia kuin Just Be Free -levyllä. Ja kappalekin on... aika huono. Mutta jokaisen Christina-fanin tulee tietää tämä biisi. Heh. ;)

Eli linkin takana All I Wanna Do ACC Audio Filenä; minulla ainakin Real Player soittaa tämän heleästi.


http://www.sendspace.com/file/5byncj

4

266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ~ Hippo ~

      Minulla on "Just Be Free"! Pitää kunnella tämä "All I Wanna Do"... :)

      • MercyOnMe

        Lataan tämän varmaan huomenna. ^^ Aika pelottavalta se tosin kuulostaa. (;


    • Destin3

      Ihan hauskan kuuloinen... Ei mikään mestariteos tosin. Joka tapauksessa oli kiva kuulla, että tällainenkin on olemassa... ;) Ehkä syystäkin jäänyt pois Christinan albumeilta. (:

      • Erizo

        Joo, All I Wanna Do on lähes hellyyttävä. Biisi on tosiaan äänitetty ennen Reflectionia, jonka levyttämisen aikoihin Christina oli 16-vuotias.

        *** Tässä välissä kävin CMM:ssä onkimassa tietoa***

        Eli joo. Christina oli 14-vuotias äänittäessään All I Wanna Do:n eli samoja aikoja tuo taisi olla kuin Just Be Free -levyn demobiisit (jotka ovat ajoittain karseita, vaikka levyltä kyllä jo kuulee Christinan uskomattoman äänen). Lauluosuuksista voi jo päätellä, että lahjakas laulaja on kyseessä, tosin vielä hiomaton timantti. Ja käsittääkseni Christina jo kiersi Aasiaa ja Eurooppaa ennen RCA:n sopimustaan.

        Mitä tule Reflectioniin, niin biisihän nousi AC-radioformaatin singlelistauksessa kahdenkymmenenparhaan joukkoon! Siinä vaiheessa GIAB-biisistä ei tiedetty vielä mitään! :)


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      128
      11178
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      157
      10341
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      26
      8040
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      197
      6578
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      53
      5691
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      74
      5102
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      151
      4434
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      27
      4259
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      77
      4109
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      135
      3655
    Aihe