Kuntosaleja Chaweng/Lamai?

Sami -78

Onko Chawengilla kuntosaleja (entä Lamailla)?
Millaisia laitteita löytyy (siis jos on koko kuntosalia)?
Entäpä hinta kertakäynnille? Onko myynnissä 10kerran kortteja?
Ois hyvä päästä pumppaamaan lomankin aikana ;)

Kiitti ;)

6

511

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kippari

      En kyllä yhdessäkään salissa käynyt pumppaamassa, mutta kyllä siellä joitain thainyrkkeilysaleja (lue katoksia tms.) oli. Laitteet näissä ei kyllä ole moderneimpia. Jos haluaa nykyaikaisilla laitteilla jynssätä kannattanee valita hotelli, jossa sellainen on. Hinta tuskin missään päätä huimaa. Ilmasto kyllä vie turhan puhdin suomen oloihin tottuneelta, eli kannattanee ostaa vain kertakäyntejä.. Jonkinlainen thainyrkkeilysalin "bootcamp" voisi kyllä olla ihan piristävä kokemus.

      • kuntosaleja mm.

        Chawengissa. Ihan kun vain ksäsee niin joku lähtee näyttämään. Paikalllislehdissä (turisteille suunnatut ilmaislehdet)on mainoksia ihan kivasti. Ei ongelma.


    • paras muttei ainoa
      • Kuntoilua

        Tosi hienon näköinen sali. Kiitos linkistä!


      • .....
        Kuntoilua kirjoitti:

        Tosi hienon näköinen sali. Kiitos linkistä!

        Itse olin tuolla salilla muutaman treenin vetämässä. Siellä on mukava treenata. Punaniska brittejä ei tarvii pelätä. Ne dokaa koko ajan ja katsoo fudista. Enimmäkseen salilla oli juuri tosi kovaa treenaavia ihmisiä jotka juuri eivät halua parin viikon loman aikana antaa itsensä veltostua :D.
        Suosittelen.


      • eteläpäässä
        ..... kirjoitti:

        Itse olin tuolla salilla muutaman treenin vetämässä. Siellä on mukava treenata. Punaniska brittejä ei tarvii pelätä. Ne dokaa koko ajan ja katsoo fudista. Enimmäkseen salilla oli juuri tosi kovaa treenaavia ihmisiä jotka juuri eivät halua parin viikon loman aikana antaa itsensä veltostua :D.
        Suosittelen.

        on ihan perussali ilman mukavuuksia, jossa nekkaajat käy reenaamassa. Hinta ei päätä huimaa, mutta vastaavasti ei oo mitään mukavuuksiakaan. Perusvehkeet ja suihkussa voi käydä. Mikään lihasryhmä ei kuitenkaan jää ilman huomiota, jos rauta riittää, etkä haikaile hienoimpia laitteita. Ite tinkasin 500 bahtilla kahen viikon reenit.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1157
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      803
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      39
      574
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      50
      504
    9. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      217
      503
    10. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      492
    Aihe