Savonsolmu

Jos Savonsomuun käy ostamassa liput ennakkoon, niin pääseekö niillä jonon ohi?
71777
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

ei sieltä enää saa ennakkolippuja. ainakaa joulupäivänä saanu... ihme touhua nykyään...

Äänestä
  • no ei saanu ei, mut saa kyllä muuten. kukaan mihinkään ylanderiin ees lippuja haluu. mut saa niitä ja ne on nykyään saman hintaisia kun ovelta, hyöty on siinä ettei tarvi jonottaa. lipulla 23:n asti jonon ohi, mut kyllähän nuo lauantainakin päästi myöhempääkin.

    Äänestä

  • solmussa kirjoitti:

    no ei saanu ei, mut saa kyllä muuten. kukaan mihinkään ylanderiin ees lippuja haluu. mut saa niitä ja ne on nykyään saman hintaisia kun ovelta, hyöty on siinä ettei tarvi jonottaa. lipulla 23:n asti jonon ohi, mut kyllähän nuo lauantainakin päästi myöhempääkin.

    Ihanko oli tosissas,, kuka hullu sinne menee?

    Äänestä

Kuka näki,tietää,miksi poliisit kävi lauantaina Savonsolmussa? Tappelua vai???

Äänestä
  • poliisit käyny?

    Äänestä

Minkä jonon?

Äänestä
  • ovijonon.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tirps kirjoitti:

Jos Savonsomuun käy ostamassa liput ennakkoon, niin pääseekö niillä jonon ohi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu