Muutan sinne. onko siellä muuta hyvää kun kauppa lähellä?
Itkonniemi
17
3620
Vastaukset
- mutta jotain
sentäs.
Männistössä pubi. Muutama erikoisliike Itkonniemenkadun varrella. Bussilinja. - apkx
hyvä paikka siellä paljontullu oltuu ja hyvät muistot jees..
- Sisäsiististi
Jos haluat siistimpää kohtelua, niin männistö jo kannattaa unhoittaa. Samoin apteekarit ja niiden kiihkeät järjestysmiehet . Riippuu haluatko syvästi ryyppäillä vai siististi tanssia tai keskustella ihmisten kaa.
- xcy
Maineikas jalkapalloseura Kuopion Elo, tunnetaan myös lempinimellä Itkonniemen Everton.
- ikorimännistö
10kassin kanssa elon peliin nurtsille istuu ja vierasjoukkueelle aukomaan naamaa. pelin jälkeen pörriin vetää fisuja ja naurattaa ruusuja. seuraavan aamun lehdestä luetaan ruusun kotona paljon peli päätty
- skjfksljfkldjfklj
Itkonniemellä on potentiaalia olla vaikka Kuopion hienoimpia paikkoja rantansa vuoksi mutta ne rumat teollisuuslaitokset pitäisi purkaa ensin maan tasalle ja siivota kaikki tehdaspaska siitä rannalta pois.
- jskg
Toivottavasti ei liiallinen rakennusten suojeluinto vesitä suunnitelmia.
- Ei_pureta
Tänne ei voi laittaa linkkejä muuten automaattimoderaattori siivoaa ne pois. Mutta googleen hauksi Kuopioon suunnitellaan Suomen rivieraa - asuinalueelle tulee hiekkaranta.
"– Vanha vaneritehdas antaa historiallista syvyyttä ja omaleimaisuutta, mutta osa siitä pitää purkaa. Sinne voisi sopia vaikka muuta elinkeinotoimintaa."
Eli osa niistä rumista teollisuuslaitoksista jäisi pystyyn.- sdkfljsklflkdlk
Kokeillaampa poistuuko linkit tosissaan:
http://www.savonsanomat.fi/kotimaa/Lähelle-Kuopion-keskustaa-hiekkarantainen-asuinalue/923594
Tuo kuvassa oleva tehdas ei ole vaneritehdas. - skdjkfjsdjfdl
sdkfljsklflkdlk kirjoitti:
Kokeillaampa poistuuko linkit tosissaan:
http://www.savonsanomat.fi/kotimaa/Lähelle-Kuopion-keskustaa-hiekkarantainen-asuinalue/923594
Tuo kuvassa oleva tehdas ei ole vaneritehdas.Ei poistu mutta S24 rikkoo klikattavan linkin jolloin lukijat joutuvat kopioimaan koko linkin ja liittämään sen selaimen osoiteriville. Hankalaa älypuhelimella mutta tietokoneella peace of cake.
- Plussapuolia
Hyvänä puolena voi mainita vielä erinomaisen sijainnin rautatien varrella, radan ylittävältä sillalta pääsee tarvittaessa hyppäämään niin pohjoiseen kuin eteläänkin kulkevien junien alle.
- Anonyymi
Villi mesta 80-luvun lopulla ja 90-luvun alussa. Puhun Nikun taloista. Sattui ja tapahtui kaikenlaista.
- Anonyymi
Opiskelija oon, Kuopioon tähtään. Mitkä talot Männistöstä ja mitkä Itkonniemestä on rauhallista aluetta? Mitkä homeessa?
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie2545856Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta453852Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom353231Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole603119Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1662958Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava402770Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten922757Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin752434Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt772068Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1962047