haluatko vai et? vastaan omasta puolestani että minä haluan vaikka olisit tehnyt mitä ja vaikka mitä tapahtuisi niin silti. en halua odottaa koko loppuelämää jotain vastaavaa tapahtuvaksi jonkun toisen kanssa, koska en usko että se on edes mahdollista.
sinä+minä
= ??
172995
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
oli oikein tarkoitettu?
se oleellisin mainita eli n ~~> m
juu rakastan sua nainen
t: mies
..haluan ehdottomasti kaikki ainutkertaista
Sitä se on.
Perustelen tämän sillä, että tarinamme on todellakin ainutkertainen. Mulla alkaa palamaan päreet. Enkä minä ole edes tehnyt mitään kauhistuttavuksia niinkuin luulin todella kauan sitten. Ainutlaatuinen menetelmä on ollut käytössä, sillä siihen ei varmaankaan saada koskaan enää lupaa ja nytkin se tehtiin pakon edessä.
Minusta on selvää, että päätepiste on nyt tullut.
Pyytäisin sinua kestämään...en usko, että tässä enää odotellaan mitään minulta, rehellisesti olen kirjoittanut ja toivon että annat rakkautesi säilyä. Ei minulla ole muuta syytä elää kuin sinä.
mutta sinä tiedät itse paremmin tähtien määrästä voisitko olla hän.
Jos täsmää, niin hyvä, jos ei niin sitten olet ihan eri henkilö joka sattumalta elää vain samoja tapahtumia kanssani.
kautta aikain niin kyllä täsmää. Minun puoleltani kokemus on kyllä ainutlaatuinen, sellaista ei ole ennen sattunut ja sitä ei koskaan tule tapahtumaan. Minä muistan koko ajan vanhoja asioita, joissa käsittelin etukäteen nyt kokemaani. Nyt minusta tuntuu siltä, että kaikki on koettu mitä piti kokea ennenkuin kohtaan hänet. En tietenkään tiedä kuka olet mutta en enää jaksa jatkaa järjetöntä täysin turhaa piiloleikkiä. En tarkoita etteikö niin olisi tullut tehdä, mutta asioissa on huomattava järki kun vain uskoo tarpeeksi.
Ota yhteyttä! :)
mutta kerro montako tähteä pitäis olla merkin molemmin puolin?
19 18 kaikki nimet, mutta en usko että sinut tästä ketjusta löytäisin, ellei sitten...
eräälle naiselle.
***** -> ****
Ei ole päivääkään etten sinua olisi ajatellut.
eräälle miehelle.
****->*****
Tuntuu ettei kohta ole tuntiakaan etten olisi sinua ajatellut.
sinulla noi viisi,vai kuinka päin se nyt on?ja kerro jotain muutakin vihiä..
... haluaisin, että meistä viimeinkin tulisi me. Ihan oikeasti, pysyvästi. Mutta en tiedä annetaanko meille mahdollisuutta siihen. Antaako hän mahdollisuutta itselleen.
Toisinaan tahtoo usko loppua. Ja sitä minä en halua, että jonakin päivänä jaetaan koti, ystävät, tavat ja tottumukset, koko elämä. Sellaiseen tulevaisuuteen minä en lähde.
ymmärsinkö nyt oikein? Et tahdo ottaa riskiä koska mahdollisesti voitte joutua eroamaan? Mistä sen tietää etukäteen toimiiko suhde vai ei? Kaverini tapasi aviomiehensä ja lastensa isän baarista, molemmat umpihumalassa ja seuraavana päivänä kun soittelivat eivät kumpikaan olleet varmoja haluaisivatko edes nähdä. No ajan kuluksi sitten näkivät ja siitä se lähti, jo 12 vuotta tyytyväisesti takana. Ei parisuhteita pitäisi miettiä niin kauheasti etukäteen. Ollaan yhdessä jos hyvältä tuntuu.