Subarun uusi mainos!

Huvittaa Subarun uusi TV-mainos. Siinä lukee, että 105 hevosvoimaa. En tiedä mitä asiakaskuntaa sillä tavoitellaan, mutta itse jättäisin hevosvoimat mainostamatta jos niitä on noin vähän.

Nimimerkillä omassa perheautossa 194 hevosvoimaa, eikä mikään "tykki" sekään...
82049
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

..ei se 105hv ole paha 1.5 litraiseksi, jota siinä mainostetaan. Onhan samasta autosta tehokkaampiakin versioita, jos tarvetta on ja kukkaro kestää.

Äänestä

Jospa siinä mainostettiin nimen omaan Subarun 105hv autoa.Eikä sinun 200hv peliä?Ehkä sinua ei koko mainos kiinnosta,mutta tunteita se näköjään herätti.Mainos täytti tehtävänsä.Saa nähdä sitten kun autoasi vaihdat,miten sinunkin käy...

Äänestä

mikähän se sinun perheautosi mahtaa olla?

Äänestä

Huvittaa tämä perheauton tehojaan kehuva.Mihin tarvitset ne 195 hv. kun köröttelet 80 km/h näillä Suomen teillä. Subaru tekee kilpa-autot erikseen ja niissä kyllä tehoa löytyy.Muistaa kannattaa olennainen eli että Subaru tekee ennen kaikkea LUOTETTAVIA autoja.

Äänestä

Aloittaja käyppä armeija ensin,
ja siten ajattele hevosia ja perhettä.

Minullakin oli haaveita, kun kortin sain,
tilasinkin yhden joka maksoi 24 000 mk
mutta onnekseni eivät pystyneet toimittamaan, ostin uuden Kuplan 1965, 6000 mk.

Meidän perhe ei ole tarvinnut 102 hevosvoimaa enempää koskaan nyt on 3 Passattia
pari diesel Golffia.

Mutta on muuta, 4 lasta, kaikki opiskelevat,
osa kolmatta ammattia, ovat 28-32 v.
Vaimo 35 vuotta halittu,
eikä itelläkään ole paljoa voimaa,
muutakuin henkistä voimaa.

MIHIN TOSIAAN aloittaja niitä hevosvoimis tarvitsee,
onko paljon työajoa, harmi kun on pitkiä päiviä.

Ei ainakaan vaunun vetämiseen,
olemme mekin 1-3000 km vaunua vuodessa vetäneet.

Äänestä
  • Nykyisen autoni kuutiotilavuus on 1,6 litraa ja
    se on riittänyt vallan hyvin kaikkiin tilanteisiin.
    Tehokkaampaa peliä ihminen ei tarvitse kulkeakseen
    pisteestä A pisteeseen B !
    Isommat pelit ovat jo vaarallisia kaluja liikenteessä.

    Äänestä

  • Tottahan se on, että sataheppaisella autolla selviää normaalit arkiajot vallan mainiosti. Totta on kuitenkin myös se, että tuplatehoilla varustetulla pirssillä on paljon hauskempi ajaa. Varsinkin automaattivaihteisena tehokas ja vääntävä moottori antaa aika erilaisen ajonautinnon kun perus 1.6 peli. Rauhallisellekin kuskille tulee joskus tilanteita, joissa teho ja nopea kiihtyvyys ovat myös turvallisuustekijä.

    Äänestä

  • AllWheelDrive kirjoitti:

    Tottahan se on, että sataheppaisella autolla selviää normaalit arkiajot vallan mainiosti. Totta on kuitenkin myös se, että tuplatehoilla varustetulla pirssillä on paljon hauskempi ajaa. Varsinkin automaattivaihteisena tehokas ja vääntävä moottori antaa aika erilaisen ajonautinnon kun perus 1.6 peli. Rauhallisellekin kuskille tulee joskus tilanteita, joissa teho ja nopea kiihtyvyys ovat myös turvallisuustekijä.

    totta, sääliksi käy ne joilla on iso suuri auto ja joutuvat hyvissä olosuhteissa ajamaan sataa ja kahdeksaa kympiä.

    Mutta mitenkäs sitten kun tulee rekkajono yms.
    ja omalle kaistalle jokin este.

    kerran yksi em. ohitti,
    sitten olikin tiiliskivi tiellä,
    siitä se lähti rekkaa päin,
    ei ollut 40v miehellä minkäänlaisia ajotaitoja.

    No toki, minäkin ajoin hieman pellolle,
    oli niin hurjaa katseltavaa.
    Välillä kokeilin ajaa silmät kiinikin,
    kun en kestäönyt tilanteita.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


105 HV kirjoitti:

Huvittaa Subarun uusi TV-mainos. Siinä lukee, että 105 hevosvoimaa. En tiedä mitä asiakaskuntaa sillä tavoitellaan, mutta itse jättäisin hevosvoimat mainostamatta jos niitä on noin vähän.

Nimimerkillä omassa perheautossa 194 hevosvoimaa, eikä mikään "tykki" sekään...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu