Onko C30 vain poikkeaville?

TV mainoksesta päätellen uusi C30 on tehty homoille.

Eihän sillä edes kehtaisi ajaa tavallinen hetero.

Onko tämä Ford/Volvon uusi linjaus?
111867
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Se on sinun ikioma linjauksesi.

Äänestä

Ahaa, en tuollaista "vain homoille" viestiä ole huomannu. Ehkä tulkintasi kuuluukin sarjaan "vain homo homon tunnistaa"...

Äänestä

hyvännäköinen auto. Jos se olisi takaveto, niin harkitsisin ihan vakavissani. Näyttää jopa paremmalta kuin yksikään kilpailijansa.

C30 on sitä kaivattua piristystä Volvolta. "Pyhimys" Volvon jälkeen ei ole Volvolta tullut autoja, jotka ei näyttäisi siltä, että vaimo on valinnut auton, ja mies korkeintaan sen turbon kone huoneeseen.
C30 on auto joka on selvästi valittu ihan itse.

Äänestä

sinuun? Vai miten tunnistit muka sen Homouden?

Äänestä

sosialidemokraatin kommentti, kaikki pitää olla samanlaista ja jos erotut joukosta olet poikkeava.

Onnea vaan sinne...hyvin on opit sisäistetty.

Äänestä

Heille jotka uskaltavat poiketa harmaasta corollagolf-linjasta.

Äänestä
  • Volvolla on poikettu massasta??

    Äänestä

  • lähtien kirjoitti:

    Volvolla on poikettu massasta??

    h i t a a s t i, aiheuttaako korolla kanssa-autoilijoissa samalaisia tunteenpurkauksia?

    Äänestä

Aika raju johtopäätös .-)
Kieltämättä tv:ssä pyörivä mainos on aika "neitimäinen" kukkineen ja herättää monenlaisia mielikuvia.
Ehkä mainospätkä voisi olla hieman enemmän urbaanin aktiivinen, sillä urbaaneille koulutetuille sinkuille tai nuorille pareillehan tuo auto on selkeästi tarkoitettu. Minusta autossa ei ole mitään muuta erityistä kuin perä, etuosastaan auto on tyypillistä arkista volvoa.

ps. Pupet on muuten yleisesti ottaen ihan kivoja, "normaaleja" ihmisiä ja tunnen monia sellaisia urbaanissa cityssä, vaikka itse en niitä olekkaan.

Äänestä

Oli tuossa autoesittely,

kaiki ajoi rataa ja ykkösvaihteella.

kaikki ajoi myös päin valkoista seinämää,

siinä näki, kuinka heikot ja keltaiset valot oli Volvo C30.

Kaikissa oli normaalipolttimot, sen tarkastin.

Ainoa hyvä oli, Volvo valaisi erittäin hyvin aivan etualaa, läheltä,
suuri etu kaupungissa.

Äänestä

Ei ole ainoastaan poikkeaville, tosin täytyyhän neitimiehille, jotka kävelevät käsilaukun kanssa olla myös omat taipumuksiinsa viittaavat ajopelit.
Yarishan on tähän saakka saanut toimia lähes yksinoikeudella "näillä markkinoilla".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitä nyt kirjoitti:

TV mainoksesta päätellen uusi C30 on tehty homoille.

Eihän sillä edes kehtaisi ajaa tavallinen hetero.

Onko tämä Ford/Volvon uusi linjaus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu