Eli meidän tulevalle pojalle pitäisi keksiä J-alkuinen nimi ja yhteen sointuvat toiset nimet, joista toinen olisi Juhani...ennestään meidän perheestä löytyy Jesse , Jenna-Sofia sekä Josefiina.
:)
:)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Joona, Joonatan, Jeremias
Jarne, Jaime,
Juska, Jasse,
Jesper, Jose,
Jasper, Joose,
Jonne, Jetro,
Jermu, Jirko
...
... koska perheessä on jo Jesse! Liian samanlainen, pitäis olla ees parin kirjaimen ero...
Jooa, Jani, Jaako...
Kn toiset nimet puuttui, niin otetaas uusix:
Jarne Matti Juhani,
Jaime Arttu Juhani
Jesper/Jasper Otto Juhani
Joose Atro Juhani
Jetro Sulo Juhani
Jermu Vilppu Juhani
Jose Jarkko Juhani
Jaakko, Jaason, Jalmari, Jali, Jalle, Jani, Janne, Jari, Jarkko, Jarmo, Jarno, Jaso, Jasu, Jehki, Jehri, Jelisei, Jere, Jeremia, Jerma, Jermi, Jermolai, Jero, Jesaja, Joakim, Job, Joel, Johannes, Joni, Jonne, Joona, Joonas, Joose, Joosef, Jooseppi, Joosua, Jopi, Jorma, Jouka, Jouko, Jouni, Joutsi, Juha, Juhana, Juho, Jukka, Julian, Julius, Julle, Junias, Junu, Juri, Jussi, Justinus, Justus, Juuso, Jyri ja Jyrki.
Justus, Jori, Jermu, Jeremias, Jimi, Jaska, Jakke
Tännehän oli tullut äkkiä paljon ehdotuksia, kiitos :)... mutta ne toiset nimet jäi :D
Justus Veikka Juhani
Mun mielestä kiva pojan nimi on myös Jimmo. Olisin halunnut sen omalle pojalleni, mutta kun oli toinenkin päättämässä nimestä, niin se piti unohtaa. Tuskin montaakaan kaimaa olisi.
Jerry Juhani
Juuso Aarre Juhani
Jaska Armas Juhani
Jori Onni Juhani
Jonni Toivo Juhani
Joona Eemil Juhani
Jesse on koiran nimi.
Tässä: etsi parhain
http://www.behindthename.com/nm/j.php