Kokemusta tällä hetkellä seuraavan auton merkkilistan kärjessä komeilevasta Hondasta? Civic se _muistaakseni_ oli ( ei ole vielä minulle ollut niin oleellista, kun aika ei ole ihan vielä käsillä ). Eli mikä on Hondissa huonoa ja mikä hyvää? Kolarivertailua kun on teillä tullut tutkailtua, vaikutti Hondat ainakin kestäviltä autoilta. Osaavia mielipiteitä?!
Kiitos jo etukäteen,
-Piia
Kiitos jo etukäteen,
-Piia
Vastaukset 2
Vanhimmat
80-luvun mallit ovat surullisen kuuluisia lahoavista kynnyksistä. Hyvää: oma 21-vuotias Accordini on tekniikasta kiinnostuneen unelma. Löytyy sähköikkunat, keskuslukitus, puoliautomaattivaihteisto ja ajonopeuden mukaan portaattomasti säätyvä ohjaustehostin, jolla parkkipaikalla pyörittely sujuu yhdellä sormella.
Saudi-mallista lisäsin varustukseen ilmastointilaitteen ja ajotietokoneen. Oikein kivaa puuhastelua tekniikan parissa.
Ei tuolla varmaankaan paljoa arvoa ole, ellei tällainen rennosta menosta tykkäävä tekniikan ihmelapsi sitä bongaa...
kestää peltejä paremmin. Tekniikka yleisesti ottaen pitkäikäistä. Omallakin Accordilla (86) ajettu 350 000km ja ei syö öljyä. Ja onhan näitä juttuja koneista joilla ajettu 500 000km ilman avaamista.
Tosiaan 80-luvun malleissa ruosteongelmaa, mut nämähän eivät ole mitään mitä ei vois korjata.