muut ei saa nähdä

Mikähän siinä on että minua hävettää jos joku näkee varpaani? En pysty myöskään kulkemaan sandaaleissa. Onko muilla tälläistä
3612
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

...pienestä pitäen hävettänyt peukaloni. Se on niin iso, eikä yhtään sellainen siro naisen peukalo. Piilottelen sitä jo luonnostaan, asiaa kummemmin ajattelematta.

Äänestä

Kyl teillä siis on helppoa, kun vaan varpaita tai sormee yrittää piilotella....
Mihin minä laitan liian pituuteni, jota koko ajan toilataan ja ihmetellään ?!
Mihin panen sen liikkuessani; en sukkaan, en tumppuun.... Joskus tuntuu, etten jaksa. Noh avuksi tulee jäädä kotiin neljän seinän sisään.
- Voi meitä, on meitä moneen junaan ja osa asemallekin jääpi.

Äänestä
  • Minäkin jouduin kuuntelemaan noita pituuspäivittelyjä koko nuoruuteni. Nyt onneksi minun mittaisiani alkaa olla niin paljon, että pian pystyn jopa ostamaan kaupasta tarpeeksi pitkälahkeisia housuja :)

    Ota asia siltä kannalta, että on näiden päivittelijöiden ongelma, jos eivät osaa olla hiljaa. Tai kehitä varastoon koko joukko nasevia vastakommentteja tyyliin:

    "Ai jaa, olen huomannut ennenkin, että pituuteni vaivaa lyhyitä miehiä."

    "En minä ole pitkä, sinä olet vain lyhyt."

    "Parempi olla pitkä kuin lyhyt ja lihava."

    "Ai jaa, en tiennytkään, kiva kun kerroit."

    Kaikki sanotaan tietysti ystävällinen virne suupielessä.

    Aikoinaan minua otti päähän, että jokainen katsoi sopivaksi huomautella pituudestani, kun taas lyhyys ja lihavuus ovat tabuja, joihin ei saanut kajota. Vaan sitten tulin siihen tulokseen, että eivät ihmiset yleensä ole niin törkeitä, että haluaisivat tahallaan loukata, vaan he katsovat pituuden positiiviseksi ominaisuudeksi päin vastoin kuin lyhyyden.

    Eli kärsivällisyyttä vain näiden ajattelemattomien päivittelijöiden kanssa. Ja ennen kaikkea, pidä selkä suorassa ja hartiat takana! Kyyristellessäsi et ole vain pitkä, vaan pitkä ja huonoryhtinen :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sjdjashd kirjoitti:

Mikähän siinä on että minua hävettää jos joku näkee varpaani? En pysty myöskään kulkemaan sandaaleissa. Onko muilla tälläistä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu