Olis tuollanen 94 vuosimallinen(?) samara, ruisku siis, mutta mikä mahtanee olla vikana kun on sellaista pientä nykimistä ihan jatkuvasti? Tyhjäkäynti on kuitenki ihan ok. Hämää vaan tosi paljon ja jos se sit laukee johonkin metsätaipaleelle, niin tulee vihanen karhu ja syö sut ;)
Jos jollain olis tietoo tosta nykimisen alkuperästä, niin olisin kyllä todella kiitollinen tälle henkilölle, joka osaisi sanoa asian tiimoilta jotain valaisevaa.
Samara nykii :(
6
1502
Vastaukset
- Jukka
Tää on kyllä ihan pelkkä arvaus, mutta ensimmäiseksi tuli mieleen sytytysyksikkö.
- nii
Semmosta oon kuullu
- Ziba
1500 -93 Samara, kylläkin sähköohjattu kaasari. Siinä oli joku suutin tukossa tai karstainen. Käy paikallisella Lada-diilerillä, putsaus kesti 10 m ja maksoi 50 mk vuonna 1999.
- Anonyymi
SHELL 98 poveria niin lakkaa nykimästä.
- Anonyymi
Kannatas vaihtaa tulpan johdot,,voivat lyödä läpi ajajessa,,ei välttämättä tyhjäkäynnillä::ja putsaa lambdatunnistin joka on pakosarjassa yleensä 2...tuon mallisessa voi olla vaan 1 vain.
- Anonyymi
Jos sattuu olemaan sähköohjattu kaasari (Axtec) niin se oli jo susi syntyessään, venäläiset eivät osanneet tehdä ns. vähäpäästöistä kaasarivehjettä. Jos on ensimmäisiä ruiskuja niin ne taas oli pomminvarmoja ja vika löytynee bensapumpusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1069616
- 494711
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021976Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html421961- 241660
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131401Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,401329Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54937Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v30913Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31912