Samara nykii :(

Mara

Olis tuollanen 94 vuosimallinen(?) samara, ruisku siis, mutta mikä mahtanee olla vikana kun on sellaista pientä nykimistä ihan jatkuvasti? Tyhjäkäynti on kuitenki ihan ok. Hämää vaan tosi paljon ja jos se sit laukee johonkin metsätaipaleelle, niin tulee vihanen karhu ja syö sut ;)

Jos jollain olis tietoo tosta nykimisen alkuperästä, niin olisin kyllä todella kiitollinen tälle henkilölle, joka osaisi sanoa asian tiimoilta jotain valaisevaa.

6

1518

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jukka

      Tää on kyllä ihan pelkkä arvaus, mutta ensimmäiseksi tuli mieleen sytytysyksikkö.

    • nii

      Semmosta oon kuullu

    • Ziba

      1500 -93 Samara, kylläkin sähköohjattu kaasari. Siinä oli joku suutin tukossa tai karstainen. Käy paikallisella Lada-diilerillä, putsaus kesti 10 m ja maksoi 50 mk vuonna 1999.

    • Anonyymi

      SHELL 98 poveria niin lakkaa nykimästä.

    • Anonyymi

      Kannatas vaihtaa tulpan johdot,,voivat lyödä läpi ajajessa,,ei välttämättä tyhjäkäynnillä::ja putsaa lambdatunnistin joka on pakosarjassa yleensä 2...tuon mallisessa voi olla vaan 1 vain.

    • Anonyymi

      Jos sattuu olemaan sähköohjattu kaasari (Axtec) niin se oli jo susi syntyessään, venäläiset eivät osanneet tehdä ns. vähäpäästöistä kaasarivehjettä. Jos on ensimmäisiä ruiskuja niin ne taas oli pomminvarmoja ja vika löytynee bensapumpusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      225
      5931
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      113
      5777
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      216
      4842
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      61
      4138
    5. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      68
      4067
    6. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      11
      3723
    7. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      32
      3638
    8. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      21
      3399
    9. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      26
      1771
    10. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      40
      1720
    Aihe