eli olin ottanut n. 6 tuntia sitten 550mg migreeni lääkkeen (miranax naproxen. natr.) ja sen jälkeen join 2 siideriä illalla. mahtoiko lääkettä olla vielä veressä, kun siideri tuli ylös? tosin pää oli vielä kipeä vähän ja hartiat aivan jumissa. olin kyllä syönyt päivällä lääkkeen ottaessa. tiedän ettei lääkkeitä tule syödä samaan aikaan, mutta ajattelin että se on jo häipynyt. :S onneksi pahaolo meni äkkiä ohi.. vastatkaa, jos osaatte tähän tyhmään kysymykseeni =)
Miranax ja alkoholi!
tyhmäkö :S
2
11857
Vastaukset
- ei sovi yhteen
Enpä uskaltaisi minkään lääkkeen kanssa ottaa alkoholia. Siideri kuulostaa tietysti viattomalta, pari pulloahan ei ole mitään humalahakuista juomista, mutta lääkkeiden vaikutuksista suhteessa alkoholiin ei tarkkaan tiedetä, joten olisin tosi varovainen.
- Anonyymi00002
Joo, en.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2442165- 1891644
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461302Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501005- 41816
- 14800
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30771Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21760Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25746Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647