onko vasta porto de galinhasessa käyneitä

sinini

ois kiva tietää retkistä ja retkien hinnoista ja ilmoista yms. tällä hetkellä .lähtö ois sinne 16.1

1

782

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ruskettunut

      Kiva paikka onneksi olkoon!
      Kun menette kylän keskustaan,kävelykadun varrella on paikallisia kiertomatkojen järjestäjiä.Ottakaa esitteitä ja tutkikaa niitä. Meitä kuljetti Roberto ,pieni tumma ja puhelias mies. Osaa hyvin englantia,siitä tunnistaa. Kävimme putouksilla sisämaassa,reissu kesti koko päivän. Ruuat ja juomat kuuluivat hintaan. Eikä tullu mahatautia,jos joku niin ajattelee.Oppaana myös 17vee Jose ,joka opiskelee innokkaasti Suomen kieltä.
      Samainen Roberto järjestää myös muita retkiä. Ottakaa selville ne samoin tein,kun tapaatte hänet.Hinnat ovat ainakin puolet halvempia,kuin matkanjärjestäjien samoihin paikkoihin suuntautuvat retket.
      Keskustan rannalta voitte ottaa ihan itse purjelautan kuljettajineen,jolla pääsette laskuveden aikana riutalle katselemaan mereneläviä. Kielimuuri voi olla aika korkea,mutta pelkkä katsominen ja kokeminen antaa jo paljon.Kengät jalkaan,merisiilejä on mustanaan riutan joka kolossa! Seuraavassa niemenkärjessä voi päästä katsomaan merihevosten lisääntymispaikkoja samanlaisella purjelautalla.
      Samat retket tarjolla toki kalliimmallakin ja tietysti silloin myös omalla kielellä.
      Toivottavasti teillä on pari viikkoa aikaa,että ehditte nauttia ja levätä ja kokea.
      Rannalla on myös suomalaisnaisen pitämä lainelautakoulu,josta varmasti saatte ihan omalla äidinkielellä tietoa retkistä ja keneltä niitä kannattaa kysellä. Koulu sijaitsee Marupiara-hotellin suuntaan keskustasta.
      Kuumaa on! 35 varjossa ja auringossa huh huh!
      Rannalla kestää käveleksiä,koska merituuli on kova,mutta sisempänä kaduilla on hirmuisen tukalaa.
      Aurinkosuojakerroin 50 ja hattu päähän!
      Aurinko porottaa ihan jo aamun alkutunteina tappavan kuumasti. Ja se veden juonti ei ole sitten mikään vitsi. Sitä pitää juoda paljon!
      Hyvää matkaa ja nauttikaa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      76
      5670
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3161
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      44
      2788
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2092
    5. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      27
      2075
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      1879
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      100
      1864
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      175
      1805
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1488
    10. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      17
      1278
    Aihe