Missä on Varkauden ravintolasskävijät?

Miten Varkauden ravintoloista on hävinnyt se vähäinenkin porukka mitä ennen oli? Mitä Varkautelaiset tekevät vapaa-aikanaan, istuvat kotona?
Onko tähän kaupunkiin iskenyt joku masennus?
31401
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Varkautelaiset käyvät tansseissa Savon-solmussa ja Rauhalahdessa, niin teen minäkin.

Äänestä

Varkauden tarjonta on aika vaisua. En kehtaa täällä käydä oikeen missään... Aina tulee lähdettyä vähän kauemmaksi. Ja aina on ollu hauskempaa.

Äänestä

Miksi pitäisi käydä ravintolassa? sinunko huvittamiseksi? Kyllä ihmiset käyvät siellä, mikä heitä huvittaa ja tuntuu fiksulta.
Myöskin tavanomaisuus ja huono palvelu karkoittaa nykyään ihmisiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


No mää kirjoitti:

Miten Varkauden ravintoloista on hävinnyt se vähäinenkin porukka mitä ennen oli? Mitä Varkautelaiset tekevät vapaa-aikanaan, istuvat kotona?
Onko tähän kaupunkiin iskenyt joku masennus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu