Hammaskiven poisto

on 9 vuotias ja hänen henki on alkanut haisemaan on todella pahalta. Auttaisiko hammaskivenpoisto? Mitähän operaatio mahdollisesti maksaisi Porin suunnalla? Entä hampaitten harjaaminen, miten se onnistuu, kun neiti ei ole siihen tottunut?
5507
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ostin oikein paksuja possunkorvia ja annoin niitä järsiä.mäykylläni OLI RUSKEAT PAKSUT HAMMASKIVI PEITTEET takahampaissa kiinni.Nyt on pari viikkoa kulunut ja syöty neljä korvaa ja hampat ovat puhtaan valkoiset. Kannattaa kokeilla.kirjoita jos auttaa teillä.

Äänestä
  • Entisen mäyrikseni hampaat puhdistettiin varmaan 2 kertaa elämässä ja kyllä se aina autto, kun oli vielä niin laiska syömään luita!

    Äänestä

  • ei toimi meillä. Mäykkyni ei ole koskaan välittänyt mistään pureskeltavista. Kaikkea on tullut kokeiltua= neiti haistaa, esim. possunkorvaa, nuolee huuliaan, ottaa se suuhunsa ja vie piiloon johonkin nurkkaan, että näin meillä.

    Äänestä

  • mäykkyneiti kirjoitti:

    ei toimi meillä. Mäykkyni ei ole koskaan välittänyt mistään pureskeltavista. Kaikkea on tullut kokeiltua= neiti haistaa, esim. possunkorvaa, nuolee huuliaan, ottaa se suuhunsa ja vie piiloon johonkin nurkkaan, että näin meillä.

    Hammaskiven poisto maksoi Turun seudulla noin 50 €, mäykkyuros/vanhus nukutettiin toimenpiteen ajaksi ärhäkän luonteen vuoksi. Muutama hammas poistettiin samalla, mutta lähti myös pahanhajuinen hengitys. Harmitti etten saanut aikaisemmin aikaiseksi viedä toimenpiteeseen ja kun hintakin oli noin vähän. Suosittelen

    Äänestä

meillä annettiin mäyräkoira herralle sellasia denta sticks koiran hammasharja "luita" ja hammaskivi ja pahan hajunen hengitys katos! eihän ne toki ensimmäisestä luusta lähteny, mutta herra on niitä nyt varmaan puol vuotta syöny noin kerran viikossa, joskus palkitessa annetaan useampi.. se on ainaki meijän koiran kohdalla toiminu ja tullu varmasti halvemmaksi ja koiralle mielusammaksi, ku hammaskiven poisto ja oikeella harjalla harjaaminen.. (yks kaveri kokeili omalle koirallensa ja nyt koira ei voi sietää enään mitään harjoja!)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mäykkyneitini kirjoitti:

on 9 vuotias ja hänen henki on alkanut haisemaan on todella pahalta. Auttaisiko hammaskivenpoisto? Mitähän operaatio mahdollisesti maksaisi Porin suunnalla? Entä hampaitten harjaaminen, miten se onnistuu, kun neiti ei ole siihen tottunut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu