Thai Boxingia Vantaalla?

Peluri

Terve!

Etsiskelin tuossa googlesta seuroja vantaalta tuloksetta. Olisiko kenelläkään tietoa onko Vantaalla seuroja?
En viitsisi lähteä 30 kilometrin päähän Helsinkiin treenaamaan...

Kiitoksia etukäteen!

6

2175

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dooo

      Ikävä kyllä vantaalla ei ole thainyrkkeily seuraa.Helsingistä tosiaan löytyy ainakin 5 seuraa ja muualla eteläisen suomen alueella ainakin espoossa,porvoossa ja hyvinkäällä on thainyrkkeily tarjontaa.

    • dooo

      Tuli tossa vielä mieleen,että on muuten ihme ettei vantaalla ole seuraa.Sen kyllä ymmärrän,että oli laji mikä vaan niin motivoituneita,innokkaita ja taitavia vetäjiä jotka pistäisivät seuran pystyyn on vaikea löytää ja ymmärrän kyllä miksi sen verran se vaatii omistautuneisuutta rohkeutta kokeilla.Vantaan suhteen se on siinä mielessä ikävä ,että markkina alueena sen luulisi olevan loistava ja olen varma,että innokkaita thaireenaajia löytyis vantaalta vaikka kuinka.Nythän innokkaimmat jotka jaksavat vantaalta ja sen ympäristöstä matkustaa matkaavat helsingin suroihin reenaamaan.Uskosin,että kun salin pystyttäis vaikka johkin tikkurilan seutuville jonne hyvät kulkuyhteydet ja motivoitunu vetäjä niin ei varmasti reenaajista olisi pulaa.

      • Peluri

        no kaipa sitten täytyy lähteä helsinkiin treenaamaan..
        Pitkä matkahan tuo on mutta kyllä se kai on sen arvoista kun laji kiinnostaa sen verran paljon.
        Ja kiitoksia infosta!


    • Peluri

      Lisäys vielä tuohon että olisiko kenelläkään laittaa linkkiä jos espoossa on seuroja?

      • vantaathaiboxing

        www.muaythai.fi

        PPS. Tommi Pitkälä valmentaa thainyrkkeilyä vantaalla


      • revdijvc
        vantaathaiboxing kirjoitti:

        www.muaythai.fi

        PPS. Tommi Pitkälä valmentaa thainyrkkeilyä vantaalla

        Ei valmenna. Tommi treenaa HTBC:llä ja edustaa kyseistä seuraa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      402
      4898
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      158
      2814
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      91
      2399
    4. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      36
      1578
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      48
      1554
    6. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      46
      1530
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      86
      1372
    8. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      10
      1105
    9. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      157
      1090
    10. MTV: Vappu Pimiä lataa yllättävän kommentin Helena Puolakasta: "Eihän Helena Puolakkakaan..."

      Miten Vappu Pimiä pärjäsi mielestäsi MasterChef-tuomarina? Pimiä aloitti MasterChef-tuomarina uudessa pestissä. Nyt Pim
      Tv-sarjat
      14
      1032
    Aihe