Neuvolakortin merkinnästä..

Minulle on jo muutaman kerran merkitty neuvolakorttin tarjontasarakkeeseen. 1.rt. eli raivotarjonta, mutta mitä tuo ykkönen tarkoittaa? Jossain kirjoituksessa näin, että on myös merkintä 2.rt. Siis nuo numerot on näin: Irt ja IIrt
2670
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Siellä ovat sitä varten, että kysyä saa asiaa kuin asiaa. Et ole tyhmä. En minäkään kolmatta odottavana tiedä. En ole ajatellut asiaa...

Äänestä

mainitsi et kun merkitään Irt niin vauvan selkä on äidin mahan vasemmalla puolella ja kun IIrt niin mahan oikealla puolella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tyhmäkö? kirjoitti:

Minulle on jo muutaman kerran merkitty neuvolakorttin tarjontasarakkeeseen. 1.rt. eli raivotarjonta, mutta mitä tuo ykkönen tarkoittaa? Jossain kirjoituksessa näin, että on myös merkintä 2.rt. Siis nuo numerot on näin: Irt ja IIrt

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu