näin et minua iske

1.Tulet juuri ja juuri pystyssä pysyen tanssiin hakeen.
2.Olet pukupäällä ja krakakaulassa
3.Aloitat jutun,oonko nähnyt sut ennenkin?
4.Röyhtäilet ja haiset grilliruualle
5.Katselet, ja katselet etkä huomaa että käännän pään aina pois kun huomaan sut.
6.Tulet pöytään istuun etkä kysy käykö se.
7.Tanssilattialla kätesi löytyy jatkuvasti takapuoltani hipelöimästä.
8.Höpötät, ja höpötät kun tanssitaan, etkä keskity askeleihisi.
9.Ennen valomerkkiä iskee sinuun hätä ja haet naisen kuin naisen ja meille vai teille.
Tässä muutamia mitkä ei iske ainaskaan minuun...
5721
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Työni puolesta näen siskojen toimivan vastaavalla tavalla häirikköinä:

1. Tullaan ravintolaan viimeisen päälle laitettuina ja rima korkeella.
2. Tilataan sivistyneesti mietoa juomaa, katsastetaan tarkasti paikan miehet.
3. Ollaan happamalla naamalla jos samaan ravintolaan saapuu nainen/naisia jotka koetaan itseä vetävämmiksi.
4. Tilataan lisää juomia, hylätään lähietäisyydelle uskaltautuneet miehet jotka eivät täytä omia vaateita.
5. Lopulta kukaan ei hakeudu enää lähietäisyydelle, joten tilataan lisää juomaa, poiketaan naistenhuoneessa kohentamassa meikkiä ja tukkaa.
6. Mennään taas näyttävästi (humaltuneena jo) baaritiskille, tilataan ja katsastetaan taas sali ja tiskin miehet. Turvaudutaan lähimpään sympaattisen oloisesti katsovaan mieheen ja aletaan selittään: usein existä, arvostellaan muita naisia, kehutaan miestä, hivuttaudutaan lähemmäksi ja sitä rataa....
7. Kun mies pakenee takalistoaan kourivaa naista, tilataan lisää juomaa ja kiukutellaan pokelle, että halutaan taksi tähän ja heti! Ei anneta tippejä baarin henkilökunnalle, ei pokelle joka auttaa kohteliaasti takinkin ylle ja saattaa taksiin.
8. Todetaan, että taksari on miellyttävä mies, on selvä ja jaksaa kuunnella juttuja. Ajaa komeaa autoa ja päätetään iskeä edes se kuski.

TAI: Todetaan, että taksari on miellyttävä NAINEN, on selvä (siis itseä fiksumman oloinen siitä syystä) ja jaksaa kuunnella juttujasi. Ajaa (liian?) hyvin (liian?) komeaa autoa ja aletaan aukoa kuskille päätä hinnasta. Pahimmassa tapauksessa kuski soittaa poliisit paikalle.

Mitäs jos jätettäisiin ihan sovinnolla kirjoittelematta ääriesimerkkejä toisistamme? Miesten ja naisten ei tarvitse olla toistensa vihollisia..... ;D

Äänestä
  • laulais oitis ylistys laulun noin fiksusti ajattelevalle naiselle.
    Kerrankin joku pukee sanoiksi sen ,mitä mä oon aina ajatellut,mutta en oo saanut ulos suustani

    Äänestä

......ekalle kirjoittajalle , missä ihmeen paikoissa ja porukoissa te oikeen pyöritte !!! ???

Äänestä
  • Ja kapakkaduunissa eritoten.....

    Äänestä

1. Tulet hakemaan, etkä kestä sitä että kieltäydyn kun olet niin humalassa
2. Päälläsi on se sama minihame ja paita jotka olivat yllä 15kg (ja 15v) sitten
3. Aloitat jutun: Hei, sähän et ole ollenkaan kun nää muut täällä
4. Haiset hielle ja vanhalle viinalle (taisit käydä naistenhuoneessa tankkaamassa just)
5. Et huomaa että yritän vältellä ja vetäytyä kauemmaksi
6. Tulet pöytään istuun etkä kysy käykö se
7. Tanssilattialla luulet olevasi himoittava kun keikutat kaikkia lihojasi oikein kovasti.
8. Juttusi eivät oikein kiinnosta, jos niistä yleensä saa selkoa
9. Ennen valomerkkiä sinuun iskee hätä ja painut vessaan oksentamaan

Tämä ei tosiaankaan innosta. Ei varsinkaan jos yrität nuolla niskaani kun 'tuoksun niin hyvältä'

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


uusio sinkku 43.v.N. kirjoitti:

1.Tulet juuri ja juuri pystyssä pysyen tanssiin hakeen.
2.Olet pukupäällä ja krakakaulassa
3.Aloitat jutun,oonko nähnyt sut ennenkin?
4.Röyhtäilet ja haiset grilliruualle
5.Katselet, ja katselet etkä huomaa että käännän pään aina pois kun huomaan sut.
6.Tulet pöytään istuun etkä kysy käykö se.
7.Tanssilattialla kätesi löytyy jatkuvasti takapuoltani hipelöimästä.
8.Höpötät, ja höpötät kun tanssitaan, etkä keskity askeleihisi.
9.Ennen valomerkkiä iskee sinuun hätä ja haet naisen kuin naisen ja meille vai teille.
Tässä muutamia mitkä ei iske ainaskaan minuun...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu