Elikkäs olisin tuossa ensi syksynä muuttamassa Lahteen. Mihin päin Lahtea kannattaa muuttaa, kun haluaa asua suht hyvässä paikassa ja lähellä mahdollisia pururatoja tai kuntoilu paikkoja?
muuttaminen lahteen
Lahteen?
91388
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Hollolaa kannattaa harkita, jos kuntoilu kiinnostaa.
Hollolan kuntakeskuksessa.
Eihän Hollola kuulu Lahteen.
Hollola ei ole lahtea...mutta kiveriö on hyvä ja rauhallinen alue mistä löytyy ainenki 5 purtsia ja tätä aluetta ympäröi metsä. Rauhallinen alue.
Talvella on valaistut hiihtoladut.
Vieressä on uimahalli(kivimaa)10-15 min kävellen.
kauppa, apteekki ja kipari, keskustaan matkaa kävellen 10-15min, olen asunut tällä alueella 20-vuotta ja en muuttaisi minnekkään.
Vähän pitempi matka kaupunkiin tosin. Mut urh mahd hyvät, uimaranta lähellä, ladut yms..
ÄLÄ MUUTA ! Aivan Paska kaupunki ! Ihmiset epäystävällisiä junteja ! Perusterveyden huolto ei toimi mitenkään ! Paskin paikka, missä olen ikinä asunut ! Lahdessa 3 v. ja riittää !!
kyllä sairaan hoito siltä osalta että pitkät on jonot ikäväkyllä..mut paljon on tietty ihmisiäkin..Ahtiala on mukava paikka asua.hyvät liikenne yhteydet.Täällä on myös pajon rivitalo vuoraasuntoja jos niitä kaipaa.Luonto ja järvi lähellä!!
Tosi kiva kaupunki,itse asuin vähän aikaa ja tykkäsin kovasti.
Ahtialaan tai Tonttilaan tai Karistoon. Ainaski Tonttilan ja Kariston lähellä on hyvät ulkoilumahikset.