Jakohihnan vaihto/hinta?

Toyotassa (Avensis-99) lähenee 210000 km....onko kellään tietoa merkkikorjaamon hinnoista jakohihnan vaihdon suhteen? Kiitos jos jonkun hinta-arvion voisitte heittää.
53551
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

merkkikorjaamolta ????

Äänestä

Etsi itseään korjaamoksi nimittävä paikka, niin pystyy vaihtamaan ihan missä vain.

Itse käytin monimerkkikorjaamossa, hihna kiristin, öljyt ja suodatin, maksoin 150euroa.

Äänestä

210 tkm huolto 2.2. koneeseen AD-korjaamolla.
Jakopään sarja 126 € ja jos haluat varmuudelsi vaihtaa vesipumpun, niin se oli 47€.
Työ oli 44 €/tunti, mutta tälle työlle en voi sanoa kokonaishintaa kun tehtiin muutakin samaan aikaan eli jarruhommia.
Koko hinta arviolta n. 300 €, kerkkiliikkeessä n. 500.

Äänestä
  • ... vesipumppu pitäisi vaihtaa tässä yhteydessä? Menee ilmeisesti jostain syystä vaihdon jälkeen helposti rikki, vai?

    Äänestä

  • Pusse kirjoitti:

    ... vesipumppu pitäisi vaihtaa tässä yhteydessä? Menee ilmeisesti jostain syystä vaihdon jälkeen helposti rikki, vai?

    Samalla purkamisella vaihtaa vesipumpunkin, eli samalla kun vaihtaa, maksaa vain vesipumpun hinnan, mutta jos alkaa erikseen vaihtaan onkin jo kallista!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pusse kirjoitti:

Toyotassa (Avensis-99) lähenee 210000 km....onko kellään tietoa merkkikorjaamon hinnoista jakohihnan vaihdon suhteen? Kiitos jos jonkun hinta-arvion voisitte heittää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu