En tunne montaa skorpionimiestä mutta onko tää jollain lailla tyypillistä.
En tunne kyseistä merkkiä entuudestaan, mun tuttavapiirissä ei (tietääkseni) ole muita skorppareita.
Mulle kävi näin:
Satuin samaan illanviettoon yhden miehen kanssa kenet jo entuudestaan tunsin yhteisten tuttujen kautta mutta en mitenkään henkilökohtaisella tasolla. Siinä illan kuluessa juteltiin paljon keskenämme ja havaitsin jonkinlaista, aika vahvaa kiinnostusta miehen puolelta ja koska satuin olemaan sellaisessa tilanteessa itse omassa elämässä, niin kokeilin vähän viehätysvoimaani.
Meillä oli hauska ilta. Olin ennen tuota iltaa kokenut suhteessani paljon kaikenlaista mikä oli kolauttanut itsetuntoani melkoisesti enkä uskonut omaan viehätysvoimaani ja tämä oli jotain uutta ja piristävää. Hauskan illan jälkeen ei tullutkaan ei-niin-hauskaa -ei minkäänlaista morkkista eikä mitään joskaan ei myös tarvetta uusia tempausta enää.. Ei siihen olisi käytännössä mahdollisuuksia ollutkaan olosuhteet olivat sellaiset. Kuulin ettei hän ole ihan vapaa.. Mulle kuitenkin jäi hyvä mieli ja uskoin että jäi miehellekin ja että juttu oli selvä molemmille osapuolille.
Mutta nyt olen ko tapauksen jälkeen (siitä tapauksestakin on aikaa lähes vuosi jo) sattumalta osunut tämän miehen tielle muutamia kertoja.
Ensinnä tämä on tehnyt selväksi että tuntee vetoa minuun, ehdottanut yhteisiä juttuja ja hyvinkin suoraan sanonut haluavansa tavata (vaikkei ole ihan vapaa) johon itse olen vastannut niin kohteliaasti kuin olen osannut etten halua sotkeutua häneen koska hän on varattu ja se olis väärin kaikkia kohtaan. Sotii omia periaatteita vastaan ja mun mielestä me voitaisiin olla ihan normaalisti kavereita/tuttavia ilman että siitä tarvisi kummankaan osapuoen ajatella mitään sen kummempaa. Ollaan sittemmin tavattukin, tosin sattumalta ja niinä kertoina hän on aina antanu mun ymmärtää että enemmänki kuin ystävyys kiinnostaisi ja aina olen myös oman kantani sanonut ja korostanut että haluan olla ihan vain ystäväväleissä.
Nyt taas jonkin aikaa sitten kävi niin että tämä mies lähestyi mua ja oli samaa mieltään kuin aiemminkin, että kipinää muhun olis. Ja kun kerroin etten tunne samoin ja vaikka tuntisin, ei siitä voisi mitään tulla. -Hän jatkoi hyvin piikikkäästi. Vinoili ja ärsytti, jotenkin sain käsityksen että koitti saada mua ahdistumaan tai suuttumaan. Siihen tyyliin et nyt hän päätti satuttaa mua.
Enhän minäkään satuta häntä.
Meidän merkit kai ei "synkkaisi" kovin hyvin yhteen noin muutenkaan.
kaksosnainen-skorpionimies
kaksosnainen
1
761
Vastaukset
- tees
Skorpooni, suuttuu herkästi jos ei ole hänen mielensä mukainen....on piikikäs ja haluaa loukata vaikka ei ole aihetta...epäilee, syyttelee aiheettomasti...ei ainakaan minulle sopinut. Muutoin haluaa passata ja palvoa, on ilmeisesti pinta kiiltoa. En ajattelis pitempää suhdetta...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 968549
- 454210
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021936Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html371478- 241450
Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,341189Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121160Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53877Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31852Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29827