Oisko kukaan messissä? Vois ottaa kunnon skaban. Vaikka 6 osallistujaa. Jokainen osallistuja juo vaikka 2 litraa ja sitten katotaan mitä tapahtuu. Voittaja saa mäyräkoiran...
Kuulostaiskos kliffalta. Tossa oli just jenkeillä ollut tollanen skaba telkussa. Musta toi kuulosti ihan hauskalta.
Kantsii varmaan ottaa vaihtohousut ja vois pitää vaikka saunan sen päälle. Osallistumismaksua ei oo. Pitää vaan juoda, pidättää ja viimeinen laskija voittaa. Semmosta!
Helsingissä vähän kelailin, voin piffata juomat.
[email protected]
Pissan pidätys kilpailu?
17
5634
Vastaukset
- kunnes...
Siihen asti kaikilla on kivaa, kun joku saa vesimyrkytyksen ja kuolee. Tämäkin esimerkki jenkeistä.
- AntiPissis
Vesimyrkytyksen saamiseen pitää juoda vähän tilanteesta riippuen yli 5 litraa vettä. six pack ei ole kuin 2 litraa. Sitä paitsi yllättävän monet selviää sixpackin juonnista hengissä vaikka siinä on vielä alkoholimyrkkyäkin joka lienee pahempaa kuin vesi. ;)
- pokspoks
AntiPissis kirjoitti:
Vesimyrkytyksen saamiseen pitää juoda vähän tilanteesta riippuen yli 5 litraa vettä. six pack ei ole kuin 2 litraa. Sitä paitsi yllättävän monet selviää sixpackin juonnista hengissä vaikka siinä on vielä alkoholimyrkkyäkin joka lienee pahempaa kuin vesi. ;)
Periaatteessa kannatan hauskoja ideoita, mutta tässä on sekin ongelma, että rakkosi voi vaurioitua tällaisessä! Lukiossa opetteja kertoi meille tapauksesta, kun tyttö oli kuollut joutuaan pidettämään liian kauan. Oli ollut veneilemässä jonkun kanssa, eikä kehdannut pissata veteen tai johonkin kippoon. Rakko oli haljennut, kun tyttö hyppäsi maihin ja hän menehtyi myrkytykseen.
Eli ei välttämättä kannata kokeilla. - AntiPissis
pokspoks kirjoitti:
Periaatteessa kannatan hauskoja ideoita, mutta tässä on sekin ongelma, että rakkosi voi vaurioitua tällaisessä! Lukiossa opetteja kertoi meille tapauksesta, kun tyttö oli kuollut joutuaan pidettämään liian kauan. Oli ollut veneilemässä jonkun kanssa, eikä kehdannut pissata veteen tai johonkin kippoon. Rakko oli haljennut, kun tyttö hyppäsi maihin ja hän menehtyi myrkytykseen.
Eli ei välttämättä kannata kokeilla.Ei nyt mäyräkoiran takia kannata kuolla. Leikkimielisestä haasteestahan tässä on kyse. Ei panokset ole liian kovia.
- Siinä voi tulla sairaala re...
Tuo on jo melko vaarallista, ainakin loputtomiin. Jos pidättelee kusetta liikaa, niin voi käydä niin että et pysty enää kusemaan, siinä voi jotua pahimassa tapauksessa lääkäriin ja ottavat katetrilla kuseet pois.
Ikinä en ole lääkäriin joutunut, mutta joskus kun on ollut kusematta pitkään, niin on saattanut joutua olemaan vessassa kuseella 15-20 minuuttia, sillä kusi jotenkin jumittuu eikä suostu tulemaan.
Tuolaista ei kannata harrastaa. Kuulostaa muutenkin epämukavalta.- eego
niin silloin ei pysty pidättelemään liikaa, vaan lirahdus tulee melko helposti, kun ei ole kontrolli ihan parhaimmillaan.
- juris
Amerikassa kolmen lapsen äiti kuoli pidätyskilpailussa. En suosittele.
- väkisin tulee
Pissa kyylä tulee yleensä refelksimäisesti väkisin alle vaikka kuinka yrittäis pidätellä kun on tarpeeks kova hätä. Voi olla kyllä pieni riski, että umpeen jää kuten ulostekkin, mutta yleensä tulee hosuun niin, että ei pysty enää millään pidättään. En kuitenkaan suosittele ko.kilpailua. Virtsaumpi on kyllä vain hyvin pieni riski.
Ulosteen pidättämisessa saa ummetuksen helpommin aikaan. Se on helpompi hoitaa kun virtsa umpi. - näin..
Kyllä pissahätää voi pidättää jopa useamman tunnin ilman minkäänlaisia riskejä.
Riskit voi olla vaan erittäin kovassa pissahädässä joka tulee siitä, että juo todella paljon ja sitten pidättää väkisin voi tulla virtsatumpi. Joka on aika harvinainen, mutta mahdollinen. Yleensä kyllä pidätys pettää jossain kohtaa ja pissa karkaa väkisin. Eli riskit on tässä kilpailussa, mutta hyvin pienet.
- Miten olis?
Ovat edelleen voimassa jos jotakuta inspaa.
- ASDH324
ÄÄ ÖÖ MORO MIS MÄ OON
- juominkia
tarjoon kaikki juomatkin [email protected]
- känniläenwn
voe hitto oisin keposesti voettanna tuon....no whtaaaaa eveeerrr
- kusipokka
Eikös tätä kusipokaksi kutsuta? Ainakin kaverit pelas joskus kusipokkaa.
- AntiPissis
Alkuperäinen sähköpostiosoite on vielä voimassa. Syksyn kunniaksi voisi pistää sabat kuntoon. Kaikki juomatarjoilut on hoidettu, tarvitset vain itsesi paikalle.
- Anonyymi
Rakon halkeaminen on todella harvinaista vain ja harva joutuu tekemään niin ja harva kokeesen koska se on itse aiheutettu pidätäminen ihan viimeiseen tappiin haarat yhdessä pitäen virtsa tein kiinni mielen kanssa kosa yleensä hermosto pettää kun virtaasaa vaan tulee lisää ja lisää se puskeen tein auki hermostoa päästääsen ennen kun se halkeaa tai sitten ei vaan kestä se on vaan nii hirveetunne
- Anonyymi
Meillä työpaikalla pomo pitää kusi kilpailut kenen kusi lentää kauemmas. Se joka häviää saa paska duunit. Pomo kusee yli 4metriä hänen on Isot Munat
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741