Pesukoneen tyhjennys

Onko mahdollista, että pyykinpesukone tyhjentää vesijohtoverkostoon? Kraanasta tulee vaahtoavaa vettä. Jos tällainen tyhjennys on mahdollista, mistä huomaa näin tapahtuvan.
3463
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

-oikein kytkettynä ei ole mahdollista!
-paine-eron vuoksi myös väärin kytkettynä
ei ole mahdollista!

-oma vai kunnan verkko?

Äänestä

Olen kunnanverkossa. Täytynee ottaa näyte tutkittavaksi, jos vielä tällaista ilmenee.

Äänestä

Olen kuullut että näin olis käynyt, takaisukuventtiili on silloin sökönä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tyhjennys kirjoitti:

Onko mahdollista, että pyykinpesukone tyhjentää vesijohtoverkostoon? Kraanasta tulee vaahtoavaa vettä. Jos tällainen tyhjennys on mahdollista, mistä huomaa näin tapahtuvan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu